Üreten kadınlardan Hürriyet’e teşekkür

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Renkli Düğümler Sokak Etkinliği bugün Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleşti. İZMEK eğitmenleri ve kursiyerlerinin rengârenk el emeği ürünleriyle süslenen ağaçlarla Cumhuriyet Parkı cıvıl cıvıl bir görünüme kavuştu. El emeği göz nuru ürünlerini sergileme fırsatı yakalayan kursiyerler, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti. 

GÜZEL İŞLER ÇIKARTIYORUZ

Ağaçları el emeği ürünleriyle süsleyen İZMEK kursiyeri Reyhan Gök, “Arkadaşlarımızla birlikte güzel bir konsept hazırlayarak İzmit’i süslemek, ağaçlarımızı güzelleştirmek ve güzel işler çıkartmaya başladık. El işlerimizi tanıtabilmek ve sergileyebilmek adına bu etkinlik çok güzel oldu. Başkanımıza böyle bir fırsat sunduğu için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

SEVEREK ÇALIŞTIK

Renkli Düğümler Sokak Sanatı etkinliğinde görev alan İZMEK usta öğreticilerden Jülide Kaya, “Başkanımız güzel bir etkinlik düşünmüş biz de kursiyerlerimizle birlikte çok severek çalıştık. Güzel şeyler yaptık. Çok eğlenceli bir çalışma oldu. Başkanımıza ve Müdürlerimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Süslenen ağaçları görüp alana gelen Tamina Çetin, “Uzaktan ağaçların süslendiğini görünce hemen geldim. Ağaçlardaki renkli görüntüler ilgimi çekti. Gerçekten çok mutlu oldum. Özellikle burada kadınlarımızın el emeği ürünlerini görmek beni çok mutlu etti. Böyle etkinliklerin daha fazla olmasını isterim. İzmit Belediyesine de bu güzel etkinlik için çok teşekkür ederim” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7379774/ureten-kadinlardan-hurriyete-tesekkur