Kaya: Temaslı olsa bu şekilde gözaltına alınmaz

Geçtiğimiz günlerde Ordu'da, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü, sosyal medyada yayın yapan bir televizyon kanalında iktidarı eleştirince karşısında polisleri buldu. İşyerinde ters kelepçe takılarak gözaltına alındığını belirten Yümlü, sosyal medya hesabından "Bir önceki akşam yaptığım programdan sonra hükümet polislerini üstüme saldı. Sonunda ölüm olduğunu bilsem de hakkımı arayacağım" dedi ve polislerden şikayetçi olacağını söyledi.

“VALİLİK TEMASLI DEDİ”

Konu ile ilgili daha sonra Valilik tarafından yapılan açıklamada Fatma Yümlü’nün temaslı olduğu ifade edilerek, “ Covid-19 temaslısı olduğu için belirtilen adrese polis ekipleri intikal etmiş, ancak o esnada adı geçen vatandaşımız ile ekiplerimiz arasında istenmeyen bir gerilim yaşanmıştır. Bunun üzerine konuyla ilgili Valiliğimizce soruşturma başlatılmıştır” Denildi.

“HİÇ BİR İNSANA UYGULANACAK TUTUM DEĞİL”

BBP kanadında büyük tepki çeken olay ile ilgili konuşan BBP Kocaeli İl Başkanı Rezmi Kaya, “Genel Başkanımız Perşembe günü Ordu’da olacak. Konu ile ilgili gerekli açıklamayı kendisi yapacak. Yapılan hukuksuz bir gözaltı var. Bu hiçbir insana ve hiçbir kadına uygulanacak bir tutum değil. Bazı bahaneler uyduruldu. Temaslı dediler. Temaslı olsa da Polis bu şekilde gözaltına almaz. Filyasyon ekibi alır hasteneye götürür. Orada kontrol edilir. Birkaç gün önce Fatma Hanımın iktidar partisine eleştirilerine bir geri dönüş uygulandı. Fatma Hanım suç duyurusunda bulunacak” ifadelerini kullandı.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7381573/kaya-temasli-olsa-bu-sekilde-gozaltina-alinmaz