Kedinin boğazına ip bağlayıp işkence yaptılar

Gebze Mevlana Mahallesi Erenler Caddesi'nde bulunan bir evin çatı katındaki 15 16 yaşlarındaki iki çocuk, önce boğazına ip bağladıkları kediyi çatıdan aşağıya sarkıttı. Bir süre havada asılı kalan kediyi yukarı çeken çocuklardan biri daha sonra boğazındaki iple kediyi havada defalarca döndürdükten sonra yere bıraktı. İkiz kardeş oldukları öğrenilen çocuklardan biri ise yerde can çekişen kedinin başına elindeki süpürge ile defalarca vurdu. Çevredeki bir vatandaşın cep telefonu ile çektiği video, kısa sürede sosyal medyada yayılarak tepkilere neden oldu.

"ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ"

Çekilen videoyu sosyal medya hesabında paylaşan SOHAYKO ( Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği Başkanı Yasin Yılmaz, kediye işkence yapan çocukların ailesinde şikayetçi olacaklarını belirterek, “Kediye işkence yapan çocukların zihinsel engelli oldukları ve daha önce de bazı hayvanlara işkence uyguladıkları yönünde duyumlar aldık. Eğer bu çocuklar özel gereksinimli çocuklar ise bir an önce koruma altına alınmalıdırlar. Yeni çıkartılan yasa ile derneklerin şikayet hakları ellerinden alınıyor. Biz şikayet hakkımızın geri verilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili Gebze Belediyesi açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Bu gün sosyal medyada haklı bir duyarlılığa sebep olan görüntüler Belediyemizce de şikayet konusu kabul edilerek, olayın gerçekleştiği adrese Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler acilen yönlendirilmiştir. Adreste yapılan incelemeler neticesinde, olayın psikolojik problemleri olduğu tesbit edilen ve kardeş olan 2 çocuk tarafından yaklaşık 1 yıl önce gerçekleştirildiği şahitlerin ifadeleri de alınarak anlaşılmıştır. Olayla ilgili emniyet ekipleri ile irtibata geçilmiş, ilgili çocuklar ve annesi gerekli işlemlerin yapılması için emniyete sevk edilmiştir. Gebze Belediyesi olarak bu ve benzeri hadiseler ile karşılaşan vatandaşlarımızın bizimle ivedilikle irtibata geçmelerini rica ederiz.”

- Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7491994/kedinin-bogazina-ip-baglayip-iskence-yaptilar