5 yıl sonra Süper Lig’in 7 yıl sonra avrupa’nın zirvesi

"Altyapı, mali disiplin, kurumsallaşma ve tesisleşme adına adımları atmak zorundayız. 10 yıl sonra takımımız altyapısı ve takımıyla Türkiye'de konuşulan ender bir kulüp haline gelecek" diyen başkan Koyun, zirveden selam gönderdi

PALANDÖKEN’İN ZİRVESİNDEN DÜNYANIN ZİRVESİNE MESAJ

TFF 1. Lig'in yeni ekiplerinden Kocaelispor'un kulüp başkanı Engin Koyun, Süper Lig'e yükselerek burada kalıcı olmayı hedeflediklerini ve bunun için altyapıya yatırım yaptıklarını belirtti. Yeşil-siyahlı ekip, Erzurum'un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Kulüp başkanı Engin Koyun, Kocaelispor'un geçmişte büyük başarılara imza attığını söyledi.

YÖNETİMSEL HATALAR NEDENİYLE İYİ GİTMEDİK

Önceki dönemlerde, yönetimsel bazı hatalar nedeniyle takımın kötü gittiğini ifade eden Engin Koyun, "Bu süreçten sonra takım 3 yıldır bizimle ciddi anlamda çıkış yakaladı. 11 yıl sonra takımımızın 1. Lig'e gelmesinin mutluluğunu yaşıyoruz ama Kocaelispor'umuzun yeri 1. Lig değil. 2 milyonluk bir sanayi, turizm kenti. Bu kent, her zaman Türkiye'nin en büyük taraftarlarından birine sahip ve Süper Lig'i görmek istiyor" diye konuştu.

"EN FAZLA TRANSFER YAPAN KULÜPLERİN BAŞINDA GELİYORUZ"

Engin Koyun, yeşil-siyahlı ekibin Türkiye'nin önde gelen kulüpleri arasında yer aldığını belirterek, amatör ligde de takımın 25 bin civarında taraftar karşısında oynadığını dile getirdi. Böyle bir takımın Süper Lig'de olmasını istediklerini aktaran Engin Koyun, "Bu dönem 10 civarında bir transferimiz oldu. Ligde baktığımız zaman en fazla transfer yapan kulüplerin başında geliyoruz. Hepsi kendi liglerinde kendini ispat etmiş bireysel olarak yetenekli futbolcular." ifadelerini kullandı.

İDDİALI AÇIKLAMALAR YAPTI

Takımı uzun dönem projelerle ileriye taşıyacaklarını vurgulayan Engin Koyun, şöyle devam etti: "Biz Kocaelispor'u hak ettiği yere getireceğiz ama bu yolda bir süreç gerekiyor. Takım olarak ilki başarmak istiyoruz o da şu, bu dönem her şeye rağmen olmazsa olmaz Kocaelispor Süper Lig'e olsun istemiyoruz. Kısa, orta ve uzun vadeli planlar yapıyoruz. Geçen dönem ilkleri yaşatan bir kulüp olduğumuzu iddia ediyorum. Futbolcu, teknik heyet ve çalışanına bir kuruş borcu olmayan... Bu çok önemli ama takımımız için mali disiplini sağlayıp kurumsallaşma adına adımlar atılması lazım."

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7498153/5-yil-sonra-super-ligin-7-yil-sonra-avrupanin-zirvesi