Marmara Taşıyıcılar Birliğinde Zorlu güven tazeledi

S.S. Kocaeli Marmara Karayolları Taşıma Kooperatifleri Birliği olağan genel kurulu bugün Kooperatifin İstanbul İzmit Yanyolu NO: 12’de bulunan adresinde yapıldı. 1991 yılından beri faaliyet gösteren Birliğin kongresinde mevcut başkan Hakan Zorlu tek aday oldu. 15 kooperatifin bağlı olduğu birliğin toplam bin 900 üyesi bulunuyor. Kongrede ise toplam 34 delege oy kullandı. Genel kurulda divan başkanlığını İbrahim Küçük üstlenirken kongreye Kocaeli Servisçiler Odası Başkanı Ahmet Taşçı, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ile birlikte çok sayıda kooperatif başkanı katıldı. Kongrenin Divan Başkanlığını İbrahim Küçük üstlenirken katip üyeliklerini de Mustafa Eren ve Recep Özkan gerçekleştirdi.

 “2 YILDA BORCUMUZU ÖDEDİK”

Kongrede konuşan S.S. Kocaeli Marmara Karayolları Taşıma Kooperatifi Başkanı Hakan Zorlu, “Biz göreve geldiğimizde; kurumumuzun takribi 280.000 lira icralık borcu vardı, bizler siz değerli başkanlarımızın desteği ile ve yönetim kurulumuzun çabasıyla 2 yılda bu borcu ödemiş bulunmaktayız. Kurumumuzun şu anda hiçbir borcu yoktur. Birliğimize bağlı kooperatifler arasında aşırı iletişimsizlik ve kopukluklar vardı. Bu kopukluğu 2 yıl içerisinde yönetim kurulumuzun mücadelesi ve başkanlarımızın özverili çalışmaları ile kopukluklar ortadan kaldırılıp sonuca ulaştırıldı, artık kooperatiflerimizin araç ihtiyacı olduğunda birliğimizi arayarak araç tedarikinde bizden yardım talepleri bulunmaktadır, bu da birliğimizin hizmet verdiğinin nedenlerinden biridir” ifadelerini kullandı.

“SORUNLAR ÇÖZÜME ULAŞTIRILMAYA ÇALIŞILDI”

Geçen yıl yapılan genel kurulda bütün delegelerin oy kullandığını hatırlatan Başkan Zorlu, “Bu durum birliğimizin iyi yolda gittiğinin tescilidir. Birliğimiz olarak, bize ileten kooperatiflerin sıkıntılarını sorunlarını çözüme ulaştırmak için il başkanlığına, büyükşehir belediyesine, valiliğe, sanayi ticaret il müdürlüğüne ve ulaştırma bakanlığına bildirerek çözüme ulaştırmaya çalışıldı. Merkez birliğinin kurmuş olduğu HMT sigortanın acentalığını birliğimize alarak bütün kooperatiflerimizin faydalanmasını desteğini ve onayını genel kurul toplantımızda almak istiyoruz” dedi.

AKP’YE TEŞEKKÜR”

Başkan Zorlu konuşmasının devamında, “Önümüzdeki 3 yıllık süreç’ de aidat bedellerini 500 liraya düşürme hedefimiz var bu hedefe ulaşacağımızdan eminiz. Desteklerinizi bekliyoruz. Ben Marmara Karayolu Taşıma Kooperatifleri birliği başkanı ve sizlerin kardeşi olarak telefonum 7/24 açık olup, sizlere hizmet vermek için desteklerinizi bekliyor, genel kurulu saygıyla selamlıyorum. Yapacağımız genel kurulun kooperatiflerimize, değerli meslektaşlarımıza, ilimize, hayırlı olmasını temenni ederim. Bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a, AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş’ ve Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş’a teşekkür ediyorum” dedi.

“ONLARI ÇIKARINCA TAM MANASI İLE BİRLİKTE OLDUK”

Birliğe üye olmak isteyen kooperatifleri delegeler danışan Başkan Zorlu, “Düne kadar kimse bu birliği üye olmak istemiyordu. Bazı Kooperatifleri çıkarınca birlik tam manası ile birlik oldu. Şimdi o çıkardıklarımızdan bazıları üye olmak istiyor. Bunun nedenini bizden kağıt alıp genel kurullarını üç yılda bir yapmak. Bazı kooperatiflere kağıt vermedik. Kongre sürelerini üç yıla uzatmak istiyorlar. Bu konuyu kulak arkası etmeyelim” dedi. Birliğe katılım için bedel belirlenmesi konusunda ise Zorlu, “Binamızın 700 bin lira gibi bir değeri var. Bunu kooperatiflere bölünce 50 bin lira gibi bir rakam oluyor. Bunu da taktirinize sunuyorum” dedi.

YÖNETİM KURULU

Hakan ZORLU

Himmet GÜMÜŞ

Yılmaz KAYMAK

Erol YILMAZ

Serkan ERSİN

DENETİM KURULU

İbrahim KÜÇÜK

Davut TURHAN

MERKEZ ÜST BİRLİĞİ DELEGESİ

Hakan ZORLU

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7539782/marmara-tasiyicilar-birliginde-zorlu-guven-tazeledi