236 yıl ile hapis cezasıyla aranıyordu, polis operasyonuyla yakalandı

Farklı tarihlerde ve değişik illerde bilişim sistemlerini kullanarak 10 ayrı  dolandırıcılık suçunu işlediği iddiası ile gözaltına alınan ve bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tutuksuz yargılaması devam eden A.E.Ş. hakkında, 236 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası ile 25 bin lira para cezası  verildi. Cezası bir üst mahkeme tarafından onanan ve hakkında  yakalama kararı çıkartılan  hükümlünün, Darıca İlçesinde olduğunu tespit eden polis ekipleri sabah saatlerinde düzenlediği operasyonla A.E.Ş’yi yakalayarak gözaltına aldı. İşlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edilen zanlı tutuklanarak Kandıra Cezaevine gönderildi.Nuri AKÇAHARMAN

KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN ARANAN 2 KİŞİ YAKALANDI

Öte yandan ekipler, ‘nitelikli kasten öldürme’ suçundan 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ö.Ş. (62) ve E.A. (57) isimli şahsın da Çayırova ilçesinde olduklarını tespit etti. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından belirlenen adrese düzenlenen operasyonla 2 şahıs kıskıvrak yakalandı. Hükümlülerin emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

BİLİŞİM SİSTEMLERİNİ KULLANAN HIRSIZ POLİSTEN KAÇAMADI

Polis ekipleri, bir başka operasyonu ise Derince ilçesinde gerçekleştirdi. Ekipler, "bilişim sistemlerinin kullanılması suretiyle hırsızlık’ suçundan 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan A.T.'nin (28) Derince ilçesinde olduğunu tespit etti. Belirlenen adrese operasyon düzenleyen ekipler şahsı yakaladı. Hükümlü şahsın emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

- Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/video/7549508/236-yil-ile-hapis-cezasiyla-araniyordu-polis-operasyonuyla-yakalandi