Acele golcü aranıyor    

Aatif, Geraldo, Ariyibi ve Owusu ile birlikte toplam 9 futbolcusundan yoksun Ankaragücü karşısında sahaya 3 puan parolası ile çıkan Kocaelispor bu önemli fırsatı değerlendiremedi. Ankaragücü’nde taraftarın gerek yönetimi gerekse de Mustafa Dalcı’yı istifaya davet etmesi, futbolcuların geriye attığı her topun ardından protesto edilmesi sonrasında oluşan krizbile Kocaelispor’u hareketlendiremeye yetmedi.

 

POZİSYON ZENGİNLİĞİ YOKTU

Ofans verimsizliği ikinci maçta da devam etti. Rakibin üzerine gitmekte imtina eden takım gol yollarında ciddi sorunlar yaşadı. İlk iki haftada da görüldü ki, Kocaelispor’un acilen iyi bir golcü transferine ihtiyacı var! Büyük ümitlerle transfer edilen İlyas Kubilay Yavuz’un orta sahaya kadar gelip top almaya çalışması ve ofans bölgesinde boşluk yaratması dikkatlerden kaçmadı. İyi mücadele eden Bahattin de koşularının karşılığını alamadı. 2 net pozisyona giren Benhur’un da son vuruş talihsizliği bunlara eklenince Başkent’te fileler havalanmadı.

 

RAKİBİ SOKMADIK DEĞİL, RAKİP GELEMEDİ

Takımın 2. bölgeden 3.bölgeye geçişinde de bariz sorunlar yaşandığı görüldü. Merkezde, özellikle Mandjeck ile yapılan top kayıpları, takımın dengesini olumsuz etkiledi. Rakip Ankaragücü, Kocaelispor’un sahasında fazla bulunamadı. Bunun altında yatan husus iserakibin önemli futbolcularının sahada yer almamasıydı. Sağ ve sol bek alternatif sorunu da yaşayan Kocaelispor, cumartesi günü Samsunspor’u konuk edecek.

 

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7647223/acele-golcu-araniyor