Melis sürprizi

21-22 Ağustos tarihlerinde Denizli’de düzenlenen Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası ikinci ayak yarışları, 35 araç ve 70 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. BİTCİ Racing takımının Ertan Nacaroğlu-Eray Yanpar, Zafer Durmaz-Ertuğrul Danişment ve Melis Aksöz-Selçuk Aksöz ekipleri ile SSV kategorisinde start aldığı yarışlar, Denizli-Merkezefendi Belediye Başkanı Sayın Şeniz Doğan’ın verdiği startla mukavemet etabı ile başladı.

PİLOT ZAFER DURMAZ İKİNCİ OLDU

53 kapı numarası ile yarışan Nacaroğlu, yaptığı dereceler ile günü kategorisinde birinci, genel klasmanda ikinci olarak tamamladı ve spora verdiği araya rağmen formunu koruduğunu kanıtladı. 2 yıldır yarışan Zafer Durmaz ise, uzun yıllardır Çağdaş Çağlar’ın co-pilotu olan deneyimli sporcu Ertuğrul Danışment ile birlikte yarıştı. İlk etaptan itibaren çok iyi bir uyum yakalayan ikili günü klasmanlarında ikinci olarak tamamladı. Organizasyonun tek kadın sporcusu olan pilot Melis Aksöz ise co-pilot koltuğunda babası Selçuk Aksöz ile yarıştı ve kategori üçüncüsü olarak günü tamamladı. Önceki sezonu 4x4 otomobili ile takip etmiş olan 22 yaşındaki genç sporcu, ilk kez direksiyonuna oturduğu SSV aracı ile çok eğlendiğini ifade etti.

PAZAR DA NEFES KESTİ

Pazar günü gerçekleşen seyirci özel etabına genel klasman birinciliği hedefi le çıkan Nacaroğlu-Yanpar ikilisi, her üç geçişte arka arkaya topladığı puanlarla hem kategorisinde, hem de genel klasmanda podyumun en üst basamağına tırmanmayı başardı. Durmaz-Danişment ekibi ise SSV araçlarına çok uygun olan parkurda her etapta sürelerini iyileştirirken, su geçişleri ve rampa atlayışları ile renkli görüntülere imza attı ve yarışı SSV ikincisi, genel klasman beşincisi olarak tamamladı. Seyircinin de büyük desteğini alan Aksöz-Aksöz ekibi ise podyumun üçüncü basamağına çıktı. Bu başarılı sonuçlar BİTCİ Racing’e aynı zamanda En İyi Takım kupasını da getirdi.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7656271/melis-surprizi