“Camilerden aşıya teşvik edici duyurular yapılsın”

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, yürütme kurulu üyeleri Lütfi Bodur ve Erdoğan Göçer ile birlikte, İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’yı makamında ziyaret etti. İKK Başkanı Hüseyin Erol, “ Covid-19 pandemisinin başladığı günlerde, halkın salgın ve salgından korunma yöntemleri konusunda bilgilendirilmesi için en iyi yöntemin, cami hoparlörlerinden yapılan anonslar olduğunu söyleyen İzmit Kent Konseyiydi. Aşı olmayan vatandaşlarımızın, aşı olmaya davet edilmeleri için, okunan vakit ezanları sonrasında yapılacak olan duyuru anonslarının, tüm halkımıza ulaşma imkanı sağlayan doğru bir yöntem olduğunu biliyor ve tekrar uygulamaya konmasını tavsiye ediyoruz” dedi.

“KAYMAKAM VE VALİMİZLE PAYLAŞACAĞIM”

İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı ise, “Pandemi sürecinde cami hoparlörlerimizden halkımızı bilgilendirici anonslar yapılmıştı. Aşı konusunda, camilerimizden anons yapılması
düşüncenizi, İzmit İlçe kaymakamımız ve Kocaeli Valimiz ile paylaşacağım. İzmit halkının sağlığı için yapmış olduğunuz bu talep için, en kısa zamanda size geri dönüş yapacağım” dedi.
Buluşma sonrasında İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’ya İKK flamasını takdim etti.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7657182/camilerden-asiya-tesvik-edici-duyurular-yapilsin