30 Ağustos öncesi belediyeden Atatürk'e saygısızlık

Belediye binasına bayraklama çalışması yapan Çayırova Belediyesi, Atatürk'ün posterini baş aşağı astı. Uzun bir süre baş aşağı şekilde asılı kalan Atatürk posteri vatandaşlardan gelen yoğun tepki üzerine düzeltildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan saygısızlık büyük tepki çekti. Çayırova Belediyesi eski Belediye Başkanı Timur Koç ve CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, yapılan yanlışın bir an önce düzeltilmesi üzerinde durdu. Koç, posteri asanların kötü niyetli olduğunu ve bu yüzden cezalandırılması gerektiğini ifade ederken Soyluçiçek ise AKP tarafından bu yanlışın bilerek yapıldığını ve yapılan yanlışın belediye personeline kesilmek istendiğini vurgu yaptı.

“GİRİŞİMLERİNİZİ GİZLEYEMEYECEKTİR”

 

CHP İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, “AKP zihniyeti yapılan her yanlışı kabullenmeme hastalığına devam ediyor. Yapılan bu büyük yanlışı da belediyenin emekçi personeline yıkıyor. Fatura emekçi personellere kesilirse sonuna kadar yanlarındayız. Böylesine alicengiz oyunları yaparak sizin kadar bizde Atamıza sahip çıkıyoruz algısı yaratmak sizleri yapılan bu girişimlerinizi gizleyemeyecektir” dedi.

 “ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

 

Çayırova Belediyesi eski Başkanı Timur Koç, ise “Çayırova da Atatürk’ün resmini ters asan zihniyeti şiddetle kınıyorum. Belediye başkanı bu densizliği yapanları görevden almaya çağırıyorum. Belediye başkanını da kamuoyundan özür dilemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

"İŞİN İÇİNDEN SIYRILAMAZSINIZ"

 CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı da bir açıklamada bulundu.  Twitter üzerinden mesaj yayınlayan Yıldızlı, “Çayırova Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde Ata’mıza yaptığı bu saygısızlığa kimse sessiz kalmamalı! Saatlerdir konuyu takip ediyoruz ve en ufak bir açıklama dahi hala yok! Asan işçilere soruşturma açtık, oldu, bitti diyerek işin içinden sıyrılamazsınız” ifadelerini kullandı.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7676085/30-agustos-oncesi-belediyeden-ataturke-saygisizlik