Zafer Kupası nefes kesti

 Türkiye Yüzme Federasyonu, Kocaeli Yüzme İl Temsilciliği programında yer alan ve yüzme branşı için önemli olan vize yarışlarının ikincisi , 30 Ağustos Zafer Kupası Yüzme Yarışları adı altında düzenlendi. 11-12 yaş kategorisindeki 2. Vize yarışları Gebze Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda yapıldı. Saat 9.00 ‘da başlayan ve mesai saati sonuna kadar devam eden yarışlar nefesleri kesti.

11 TAKIM VE 142 SPORCU YARIŞTI

Merakla beklenen yarışlarda toplam 11 takımdan 142 sporcu yarıştı. 11-12 yaş kategorisinde 71 kız ve 71 erkek sporcu mücadele etti. Hatılım hayli yoğundu. 2. Vize yarışlarında barajı geçmek için mücadele eden sporcular, kıyasıya rekabete girdi. Barajı geçen sporcular, gruplara katılmaya hak kazandı. Ayrıca bu yarışlarda İlimizin ulusal hakemi Çiğdem Bayram ve yarışma çıkış hakemliği görevini Belkıs Haytural yaptı. Kocaeli Yüzme İl Temsilcisi Barbaros Bayram ile Yüzme federasyonu yarışlara katılan tüm sporculara teşekkürlerini iletti.

3. VİZE YARIŞLARI 18-19 EYLÜL ‘ DE

2’ncisi yapılan yüzme vize yarışlarının 3’ncüsü ise 18-19 Eylül tarihleri arasında, yine Gebze Kapalı Olimpik yüzme havuzunda yapılacak. Emre TİMUR

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7698220/zafer-kupasi-nefes-kesti