Sanayi kuruluşları İzocam Tekiz kalitesine emanet

Endüstriyel tesislerden konut projelerine, alışveriş merkezlerinden hastane ve okullara kadar insanların aynı anda toplu olarak yer aldığı, Türkiye’nin önde gelen pek çok projesinde yalıtımlı panel tercihi İzocam Tekiz oldu. Son dönemde Kalıpsan firmasına ait üretim tesisi İzocam Tekiz marka çatı ve cephe paneli kullanılarak inşa edildi. Birçok uluslararası beyaz eşya markası için yedek parça üretimi gerçekleştiren Kalıpsan firmasının Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde inşası gerçekleşen 8 bin 600 m2’lik projesi için 4 bin 600 metrekare İzocam Tekiz Çatı Paneli ile 4 bin metrekare de İzocam Tekiz Cephe Paneli tedarik edildi.

 

BİNALAR GARANTİ ALTINDA

İzocam Tekiz, 1969 yılından bugüne ürün gamında yer alan taşyünü ve PUR/PIR yalıtımlı çatı-cephe panelleri, taşıyıcı profiller, çatı-cephe trapezi ve soğuk depo paneli ürünlerini, yatırımcılar ve proje sahiplerinin ihtiyacına uygun olarak üretiyor. İzocam Tekiz ürünleri, zeminden çatıya, duvardan döşemeye ve tesisata kadar uygulanan etkili yalıtım sistemleri ile binalarda hem yangın güvenliği hem de enerji tasarrufu sağlanmasını garanti altına alıyor. Formlandırılmış iki metal arasında yalıtım çekirdeği bulunan yalıtımlı panellerden oluşan İzocam Tekiz ürünleri, ısı, ses ve yangın yalıtımı ihtiyacı bulunan çatı ve cephelerde hızlıca montajlanarak kullanılıyor.

YANGIN GÜVENLİĞİNDE BELGELİ UZMANLIK

Yangına karşı yüksek dayanım sağlayan tüm İzocam Tekiz Taşyünü Çatı ve Cephe Panelleri, binaların yangın güvenliğini arttırıyor. İzocam Tekiz Taşyünü Panel ürünleri aldıkları sertifikalarla da yangın güvenliği konusundaki uzmanlığını belgeliyor. ERA Yönetim Test ve Belgelendirme Hizmetleri tarafından gerçekleştirilen testlerde İzocam Tekiz Taşyünü Yalıtımlı Cephe Panelleri, bütünlük ve yalıtım kriterlerindeki değerlendirme sonucunda 60 dakika yangın dayanımlı “EI60” ve sağlamış olduğu bütünlük kriterleri ile de “E120” yangın dayanımlı panel sertifikasına sahip. İzocam Tekiz Taşyünü Çatı Paneli’nin ise taşıma, bütünlük ve yalıtım kriterlerinin tümünü başarıyla sağladığı için, 120 dakika yangın dayanımlı “REI120” panel sertifikası bulunuyor.

TSE KRİTERLERİNE UYGUN

TSE ve CE belgelerine de sahip olan İzocam Tekiz mineral yün ürünler, ses yalıtımı özelliği sayesinde konforlu bir iç ortam sunuyor. Tüm İzocam Tekiz ürünleri Avrupa Standartlarına (EN) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kriterlerine uygun olarak üretiliyor. İzocam Tekiz'in Kombi Panel ürünü ise Türkiye’de üretilen membranlı paneller arasında FM sertifikasına sahip ilk ve tek ürün olarak öne çıkıyor. Uluslararası bir risk ve sigorta yönetimi firması olan FM Global’in bağımsız test kolu tarafından verilen FM sertifikası, söz konusu ürünün belirli testlerden geçtiğini ve binanın asgari risk altında olduğunu garanti ediyor ve bu sertifikaya sahip ürünler özellikle fabrika yatırımı ya da tadilatı gibi önemli sanayi projelerinde tercih ediliyor.

- Kocaeli Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7744065/sanayi-kuruluslari-izocam-tekiz-kalitesine-emanet