Veli Başkurt: Bolu’dan galip geleceğimize inanıyorum

Kocaelispor’un futbol şube sorumlularından Veli Başkurt, pazar günkü Boluspordeplasmanından 3 puanla döneceklerine inandığını ifade etti.

REHAVETE KAPILMIYORUZ

Takımda moraller üst seviyede. Yeni gelen arkadaşlar da çok çabuk uyum sağladılar. Boluspor maçında galip geleceğimize inanıyorum. Bu ligde kolay takım yok. Birçok takımı izledik. Aynı yerde kamp yaptığımız takımlar da oldu. Erkenden rehavete kapılıp “Boluspor'u yeneceğiz” demek istemiyorum. Ama istatistiklere baktığımızda rakibimizi yeneceğimize inanıyorum.

BİR KAÇ NEDENİ VAR

Kombine satışlarının az olmasını birkaç şeye bağlıyorum. Birincisi, dünyayı saran Covid illeti. İnsanlar, “Acaba maçlara giriş yeniden yasaklanır mı” diye kombine kart almaya yanaşmıyor. Bildiğiniz gibi geçen sezon kombine veya loca alıp yasaktan ötürü maçlara gelemeyen arkadaşlar vardı. Tabi hasta olma korkusu da var.

AŞILARIMIZI OLALIM

Bununla birlikte ısrarla aşı olmak istemeyen taraftar da var. Aşı olmadan da kombine veya bilet almalarının da anlamı yok. TFF’ninaşı kriterlerini geç açıklaması etkenlerden birisi oldu. Taraftarlarımızdan rica ediyoruz, aşılarını olsunlar, kart takvimini tamamlasınlar. Passolig yaklaşık 10-11 yıldır var. Ankaragücü maçına gittik anca 1050 kişi akredite edebilmişlerdi.

GÖRÜNMEYEN BİRÇOK ŞEY YAPTIK

Yönetim olarak görünmeyen çok şey yapıyoruz. Covid ile mücadele ettik, Passolig altyapısıyla uğraştık, iç ve dış transferler yaptık, hocanın hastalığını sürekli takip ettik, finansı ayarladık, yeni anlaşmalar yaptık, formalar, ürünler derken bu yoğun süreçte daha iyi bir kampanya yürütüp taraftarımızı bu işe katmaya çalıştık. TFF’nin bazı kararları geç açıklaması nedeni ile elimizden geldiği kadar hızlı aksiyon alamaya çalıştık.

PANOLAR KULÜBÜN DEMİRBAŞI OLDU

Reklamlarla ilgili bir komisyon kurduk. Birçok takım led reklam panolarını kiralama yoluna gitti. Biz ise yarı fiyatına satın aldık. Artık panolar, kulübün demirbaşı oldu. Firmalar da led ekranın etkisini ve güzelliğini gördükten sonra daha bu işe daha çok yanaşacaklardır diye düşünüyorum. Led reklam maliyetleri yıllık 100 bin lira. Kupa maçları ile birlikte 20 kadar maçımız var. Maç başı ortalaması 5-6 bin liraya geliyor.

İYİ NİYETİMİZİ GÖRECEKLER

Süper Lig’den beri, yaklaşık 13-14 yıllık süreçte büyük firmalara gidilmemiş. Bunun bir altyapısı gerekiyor. Önce bu insanları ikna etmek lazım.TRT Spor veya BeinSports'ta verilen maçların etkisini görecekler. İyi niyetimizi ve çalışmamızı anladıktan sonra bize daha çok gelecekler diye düşünüyorum. Bu arada birçok firmayla da görüşüyoruz. Hemen hemen hepsi yıllık planlama yaptı. Önümüzdeki yıl itibari ile reklam ve sponsorluk akışı daha sağlıklı ilerleyecektir.

ANA PARA İLE TÜM BORÇLARI KAPATMAK İSTİYORUZ

Ödemelerle alakalı, alacaklıların bazılarıyla görüştük. Görüşmeye de devam ediyoruz. İsteriz ki ana paraylatüm borçları kapatalım. Buna yanaşanlar da var yanaşmayanlar da var. Aziz Yıldırım dosyasını nasıl bir şekilde bitirdiysek diğer dosyaları da bitirmek istiyoruz. İnsanlar da mağdur olmuşlar. Farklı yorumlar oluyor. 10-15 sene önceden beri alacağı olanlar var. Konuşmaya gidiyorsun, enflasyon farkı var, dolar, döviz kuru diyor. Onlara da bir şey diyemezsin ama en asgari ödemelerle bu dosyaları kapatmak istiyoruz.

AZİZ BEY ÇOK SAMİMİ YAKLAŞTI

Aziz Yıldırım olay net. Kulübümüz de gerekli açıklamayı yaptı. Taşın altına ellerini soktular. Başkanımız da biz de bu işle alakalı çok görüştük. Aziz bey de bize çok iyi yaklaştı. Sonuçta iş çözüldü. Takımımız ciddi bir mali yükten kurtarıldı. Hepimiz çok sevindik, camiamıza hayırlı olsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

 

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7762438/veli-baskurt-boludan-galip-gelecegimize-inaniyorum