Polonya heyecanı öncesi İzmit’te kamp yapan Korfbol A Milli Takımı iddialı!

Kocaeli Üniversitesi sporcularının ağırlıkla yer aldığı Korfbol A Milli Takımı’nın İzmit’teki 1. etap kampı başarı ile sona erdi. Ay yıldızlılar 28 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasındaki ikinci ve son kampını yine İzmit’te yapacak ve Polonya’nın yolunu tutacak.

İLK ETAP KAMP SONA ERDİ

Kocaeli Üniversitesi sporcularının da yer aldığı Korfbol A Milli Takımı, İzmit’teki ilk etap kampı başarı ile tamamladı. Ay yıldızlı ekibimiz Polonya’daki Avrupa şampiyonası öncesi ilk etap kampında nefes açtı. Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Yüksel Abdikoğlu’nun başantrenörlüğünü yapan takımda Berna Göksoy da yardım antrenör olarak sporcuları çalıştırıyor.

HEDEF İLK İKİYE GİRMEK

Korfbol A Milli Takımı’mız 4-9 Ekim tarihleri arasında Polonya’nın Wroclaw kentinde düzenlenecek olan Avrupa Korfbol Şampiyonası’na katılacak. A Grubu’nda yer alacak olan ekibimiz Slovakya, Galler ve Yunanistan ile karşılaşacak ve ilk iki mücadelesi verecek. A Grubu’nda ise ev sahibi Polonya, İrlanda, İskoçya ve İsviçre bulunuyor. Millilerimizde hedef 8 takımlı zorlu şampiyonada ilk 2’ye girmek ve elit seviyeye yükselmek

ABDİKOĞLU’DAN TEŞEKKÜR

Korfbol Milli Takımı Başantrenörü ve Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Yüksel Abdikoğlu sıkı bir çalışma sürecine girdiklerini ve sporcuların özverisinden çok memnun olduğunu ifade etti. Abdikoğlu ayrıca kendilerine kapılarını açan Kocaeli Ünivetsitesi’ne, konaklama için Altınnal Otel’e, malzeme desteği için Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ile çalışma salonu için de Oral Arslan’ın sahibi olduğu a2.pt.concept’e teşekkür etti.

KORFBOL A MİLLİ TAKIMI KADROSU

Yüksel ABDİKOĞLU - Korfbol Milli Takımlar Koordinatörü

Berna GÖKSOY – Yardımcı Antrenör

İsmail Cerrah - Fizyoterapist

MARMARA ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

Hilal KARAŞ

Gülşah GÜNER

Simay DUMAN

İnanç Cemil DEMİREL

Koray ÇINAR

Cenk GEZEK

Uzay ÖZKURT

Önay ÖZKURT

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

Buse ARGIN

Buğçe DEDEOĞLU

Dilruba ABDİKOĞLU

Sefa ÇELİK

Oral ARSLAN

Vahit Berk POLAT

Ahmet Bedirhan ÇAKIR

HAYDARPAŞA LİSESİ SPOR KULÜBÜ

Merve YAĞAN

Nergis GENÇ

Uygar GÜLPINAR

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

Aybike Yaren YILDIZ

Hasan METE

KÜTAHYA AYYILDIZ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

Ezgi YURDAGÜL

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7775002/polonya-heyecani-oncesi-izmitte-kamp-yapan-korfbol-a-milli-takimi-iddiali