Emekli Tuğamiral ADD’ye aday! ADD çok kötü yönetiliyor

Bu ay sonunda yapılacka ola Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’nde Genel Kurul’u için başkanlık yarışı hız kazandı. Pandemi nedeni iel bir yıldır ertelenen ADD Genel Kurulu 25-27 Eylül tarihinde Ankara’da yapıkacak. Bin 200 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre için Tolga Kale, Hüsnü Bozkurt, Türker Ertürk ve Ayhan Yalçınkaya başkanlık adayını açıkladı. ADD Genel Başkan Adayı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, ADD İzmit Şubesini ziyaret etti. ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas ve üyelerinin katıldığı programda Ertürk, ADD’nin çalışmaları ve ulusal gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ertürk, Anayasa’yı tehdit eden bir çok iktidar uygulamasında ADD’nin sessiz kaldığını ifade ederek yenilik çağrısı yaptı.

“ÜLKE İSTİLA EDİLİYOR”

ADD İzmit Şubesi ziyaretinde konuşan Başkan Adayı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, ay sonunda genel kurul hatırlatması yaptı. Ülkenin her geçen gün felakete gittiğini ifade eden Ertürk, “Bunun müsebbibi tartışmasız siyasi iktidarın ta kendisi. Mücadele edilmesi gerekliliğine inanıyoruz. Zaten bunun için 2010 yılında mesleğimden istifa ederek emekliye ayrılmıştım. O günden beri mücadele ediyorum. Askerliği unuttum 11 sene oldu. Şimdiki komutanların, amirellerin çoğunu tanımıyorum bile. Mücadele etmek lazım. Edenlerimiz tabi var. Bireysel mücadele çok önemli. Bireysel mücadeleler yeterli değil. Örgütsel mücadelete ihtiyacımız var. En önemli mücadele platformu siyasi partiler. Siyasi partilerin mücadele ediyor ama ülkemiz 20 yılda buraya gelmişse, iflas eden bir ekonomi, iç barışın her gün bozulduğu bir ülke. Sığınmacı akımı var. Ülke istila ediliyor. Suriye’den, Irak’tan şimdi de Afganistan’dan. Ülkemizi korumak zorundayız” dedi.

“BU SİYASİ İKTİDAR GERİCİ”

Dünyanın en büyük tehdidinin kontrolsüz kitlesel göç olduğun ifade eden Türker Ertürk, “Göçe karşı zengin ülkeler bile ülkelerini koruyor. Bizim ülkemiz de cenetti ama bizim ülkemiz her geçen gün cehennem haline getiriliyor. Bunun da müsebbibi bugünki siyasi iktidar. Bu siyasi iktidar gerici. Geri derken karalama anlamında söylemiyoruz. Geçmişin aklı, geçmişin kafası ile günümüzün sorunlarını çözmeye çalışıyor. Bu yöntem ile mümkün değil. Sığınmacı akınına karşı ülkemizi korumalı. Emperyalist bir proje bu. Bu tür kitlesel göçler ülkelerin ekonomik yapısını, sosyo kültürel yapısını bozuyor ve suç oranlarını arttırıyor. Burada da işletmeler var. İşletme sahipleri Afgan’a bin lira vererek çalıştırabiliyorsa senin benim çocuğuma 4 bin lira vermez. Bu toplumsal barışımızı da bozuyor” şeklinde konuştu.

“LAİKLİKTEN ÖDÜN VERİLİYOR”

Sözlerine devam eden Ertürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Siyasi partiler önemli mücadele alanları. Ülkemiz 20 yılda her geçen gün önceki günleri arar oldu. Demek ki siyasi partilerimiz de gerekli arzu edilen seviyede başarı sağlayamamış demek. Demokratik kitle örgütleri ile mücadele de etmek lazım. Demokrasi kitle örgütlerinin de siyasi partilere oranla avantajları var. Çünkü siyasi partiler oy kaygısı hisettikleri için yeterince mücadele edemeyebiliyorlar. Bugün aşırı dinsel istismar var. Laiklikten ödün veriliyor. Siyasi partilerimiz yanlış anlaşılmamak için yeterince sahip çıkamayabiliyorlar. Demokratik kitle örgütlerinin oy kaygıları yok. Bunların en başında bizim Demokratik Kitle Örgütümüz Atatürkçü Düşünce Derneği geliyor.

“ÖRGÜTTE BİRLİKTELİĞE İHTİYAÇ VAR”

Bizim Derneğimiz bugün Atatürk’ü sevenler derneği haline geldi. Her yerde atatürk resimleri, sloganlar var ama artık düşünce üretmiyoruz. Ülke felakete sürükleniyor. En son yargı açılışında yargını ruhuna El Fatiha yaptılar. Atatürkçü Düşünce Derneğinden bir açıklama yapılmadı. Örgütte eş güdümlü bir birlikteliğe ihtiyaç var. Söylem birliğine ihtiyacımız var. 30 Ağustos’u yaşadık. Emparyalizmi tarihte aldığı ilk yenilgiyi örtmeye çalışan bir iktidar var. Bu tarihi yok saymaya çalışıyorlar. Malazgirt muharebesi ile bu günleri örtmeye çalışıyorlar. Bu Atatürk’e karşı durmak için yapıyorlar. ADD bu durum karşısında birşey demedi.

“ADD ÇOK KÖTÜ YÖNETİLİYOR”

Ben Amireller Bildirisine imza atan amirallerden biriyim 10 amiralin evine şafak baskını yaptılar. Biz o duyuruda vatanımıza sahip çıktık. Bir daha darbe olmaması için yaptık. Sarıklı ve cübbeli amirali görünce tepki gösterdik. Buna tepki koymayalım mı? Benim elimde kalemden başka birşey yok. Kamu gücü yok elimde. 2 askere emir veremem. Darbe yapma gücüm yok. Asıl darbeyi siz yaptınız. ADD bu konuda bir açıklama yaptı mı? Hayır yapmadı. ADD’nin bir üyesine, genel başkan adayına operasyon yapılıyor ADD’den tek bir açıklama yok. ADD çok kötü yönetiliyor. ADD’yi ayağa kaldırmak lazım. Bu bayrak yarışında değişime ihtiyacımız var. Örgütümüz yaşlı. Gençleşmeye ihtiyacımız var. Genç kazanımımız olmazsa ölüme doğru gideriz. Toplumda ADD’nin görünürlülüğü, tanınırlılığı çok az. Burada oturup gençlerin gelmesini bekliyoruz. Çok beklersiniz. Bugün mücadele için silahlara ihtiyacımız var. Bu silah ise kitle iletişim araçları. Halka ulaşmak için farkındalık yok.”

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7785267/emekli-tugamiral-addye-aday-add-cok-kotu-yonetiliyor