Akçay: İkinci yarı rehavete kapıldık

Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Balıkesirspor galibiyetinin moral bulmaları açısından önemli olduğunu belirtti. Mevlüt’ü hazır olmadığı için kadroya almadığını ifade eden Akçay, ikinci yarıda rehavete kapıldıklarını da belirtti.

ŞEHİR İÇİN ÖNEMLİYDİ

Akçay, Kocaeli şehri için önemli bir galibiyet elde ettiklerinin altını çizdi ve şu şekilde konuştu: Bizi zor bir müsabakanın bizi beklediğini biliyorduk. Golün erken gelmesi takımımız rahatlatsa da ikinci yarıdaki oyunumuzu olumsuz yönde etkiledi. Çünkü rehavete kapıldık, rahat oynamaya başladık. Bu sebeple de kalitemiz biraz düştü. Ancak Bolu deplasmanında aldığımız mağlubiyet sonrası sahamızda böyle bir galibiyet almak camiamız ve şehir için önemliydi.

HER ZAMAN HAZIR OLMALILAR

Bu galibiyetle oyuncular üzerindeki baskıdan kurtuldu. Önümüzdeki maç da evimizde olacak ve bu karşılaşmayı da kazanmak için her şeyi yapacağız. Oyuncularımız arasında fazla bir kalite farkı yok. Bunun için de oyuncularımızın moral bozukluğu yaşamadan, hep hazır bir şekilde olmaları lazım. Bu sebeple hepsini sezon boyunca oynatmaya çalışıyoruz. 18 kişilik bir liste var bunun için bu tip değişiklikler olacak. Bazen de onları dinlendirmemiz gerekecek.

MEVLÜT’Ü KULLANACAĞIZ

Performans departmanımızla konuşarak uygulamalar yapıyoruz. Dolayısıyla zaman zaman kadroda farklılıklar olacak. Mevlüt Erdinç bize katılalı 10 gün oldu. Performans eksiği, adalesinin, vücudunun tam hazır olmaması, laktik asit ağrılarının yüksek olması ve bu ağrılar sebebiyle kendini ruhsal olarak da iyi hissetmemesi sebebiyle onu kadromuza almadık. Mevlüt’ü hazırlıyoruz ve tam olarak hazır olunca da onu kullanacağız.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7798224/akcay-ikinci-yari-rehavete-kapildik