Umut Baysal: Yediğimiz erken gol hiç iyi olmadı

Balıkesirspor Antrenörü Umut Baysal, Kocaelispor karşısında erken geriye düştüklerini ve bu nedenle de oyun disiplininden koptuklarını belirtti

ŞUURSUZCA OYNADIK

Maça gol yemeden başlamanın önemini maç öncesi futbolcularla paylaştığını ifade eden Umut Baysal şu şekilde konuştu: Maçtan önce de oyuncularımla konuşmuştum, ilk 15 dakika iyi savunma yapıp gol yemememiz gerekiyordu. Maça gol yemeden başlamak önemliydi ama istediğimiz olmadı. Erken gol sonucunda oyun disiplininden koptuk ve şuursuzca oynamaya başladık. İlk yarı istediğimiz pas oyununu oynayamadık.

PENALTIYI ATSAYDIK FARKLI OLURDU

İkinci yarıda yaptığımız hamlelerle oyunu dengelemeye çalıştık. Daha çok pas yapmak için uğraştık. İkinci yarının başında kazandığımız penaltıyı gole çevirebilseydik farklı olabilirdi. Olabilecek o gol bizi oyun açısından ve psikolojik açıdan yukarılara çıkarabilirdi. Sonrasında skoru 3-1'e getirdik ama olmadı.

GENÇLERİ KAZANMAK İSTİYORUZ

Eksiklerimiz çok, yeni toplanan bir ekibiz. Aynı zamanda yeni katılan oyuncularımız da tam olarak hazır değil. O yüzden önümüzdeki Keçiören maçına en iyi şekilde hazırlanıp sahaya öyle çıkmak istiyoruz. Transfer yasağı bizi zor durumda bırakıyor. Ama yıllardır bu ligdeyiz, genç oyuncuları da kazanıp en iyi oyunu oynatıp kendimizi geliştirmek istiyoruz.

KOCAELİSPOR MAÇA İYİ HAZIRLANMIŞ

Ligimiz çok zor ama ben ümitliyim daha iyi skorlar alacağımıza eminim. İnşallah toparlanacağız. Taraftarımızdan özür diliyoruz. Kocaelispor'da bizim gibi çıkış yapmak isteyen bir takımdı. Gördüğümüz gibi de iyi hazırlandılar. Baskılı başlayıp golü bulunca da topu bize verdiler. Tabi golü erken bulmanın da faydasını gördüler. Oyunu iyi oynayıp moral kazandılar. Kocaelispor’a kalan maçlarında başarılar diliyorum.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7800319/umut-baysal-yedigimiz-erken-gol-hic-iyi-olmadi