İzmitli gençler, Avrupa Hareketlilik Haftası’nda pedal bastı

İzmit Belediyesi, ‘Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ temasıyla tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında etkinlik takvimi düzenlendi. Bu kapsamda Yahya Kaptan Doğa Koleji ile Yahya Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri güvenli bisiklet kullanımı eğitimi alarak pedallarını sağlıklı hayat için çevirdi. 

SAĞLIKLI VE HAREKETLİ YAŞAM

Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi ve İzmit Belediyesi Bisiklet Eğitmeni Mehmet Bozdemir, “Bisiklet eğitim merkezinde hayatında hiç bisiklet sürmesini bilmeyen yetişkinlere yaklaşık yıllardır eğitim veriyoruz. Öğrencilerimiz pandemiden dolayı evlerinde hareketsiz kaldı. Onların tekrar eski sağlıklı ve hareketli hayatlarına kavuşabilmesi için bizde güvenli bisiklet sürüşleriyle ilgili etkinlikler yapıyoruz.

FARKINDALIK İÇİN 

Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde bisiklet etkinliklerimiz devam edecek. Pazar günü saat 09.00’da Bisiklet Eğitim Merkezi’nden başlayan bisiklet turumuz olacak. Farkındalık oluşturmak için Kocaeli’de bisiklet sürücüleri, halkımız ve kulüp temsilcilerimizle birlikte Avrupa Hareketlilik Haftasını yoğun bir şekilde kutlayıp farkındalık yaratarak insanlarımızı bilinçlendirerek hareketlendirmelerini sağlamak için bir ışık tutmuş olacağız” şeklinde konuştu.

EĞİTİMLER VERİLDİ

Ayrıca İzmit Otizm Spor Kulübü İzmit Belediyesi Tepeköy Mahallesi’ndeki kapalı yüzme havuzunda yüzme etkinliği ve Cephanelik Spor Tesisleri’nde yurt dışından gelen sporculara eskrim salonunda Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında sağlıklı ve güvenli hareketlilik eğitimleri verildi. Etkinlikler 22 Eylül Çarşamba gününe kadar devam edecek.

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI PROGRAMI:

20 EYLÜL PAZARTESİ

13.00 – Gölkay Park Su Sporları Merkezi

21 EYLÜL SALI

18.00 - Yahya Kaptan Recep Topaloğlu Spor Salonu Önü - Jimnastik Gösterisi

22 EYLÜL ÇARŞAMBA

10.00 - Seka Park – Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7806404/izmitli-gencler-avrupa-hareketlilik-haftasinda-pedal-basti