Aman, vebal altında kalmayın!

Kocaelispor’da alt yaş grupları Vinsan ve Yahya Kaptan’daki tesislerde çalışıyor. Futbol okulu, 11,12 ve 13 yaş grupları Yahya Kaptan’da, diğer gruplar ise Vinsan’da antrenmanlarını yapıyor. Özellikle Vinsan Tesisleri’ndeki görüntü içler acısı!

YÜRÜMEK BİLE YASAKLANMALI

Kocaelispor’un Erokspor ile oynadığı 17 ve 19 yaş gruplarının maçlarını yerinde izledik. İzlemez olaydık… İç burkan görüntüler can sıktı. Özellikle Vinsan’ın suni çimi… Burada bırakın futbol oynamayı, yürümeyi bile yasaklamak gerekiyor. Bir birinden yetenekli futbolcuların taşlaşan zeminde futbol öğrenme çabaları sakatlıkları da beraberinde getirecek durumda.

DOĞAL ÇİMİN YAŞAMA ŞANSI YOK

Vinsan’ın doğal çiminin ayakta kalma şansı yok. Buradaki saha Arap takımlarına da kiralanıyor. U-19 takımı da burada çalışıyor. Kısacası buraya hangi bakımı yaparsanız yapın, zemini düzeltme şansınız yok. Üzücü olan, milyonlarca liranın harcandığı A takıma yapılan masraf bir yanda göz çıkarırken diğer yanda Kocaelispor gibi bir armaya, camiaya yakışmayacak ortamdaki alt yapı hizmeti! Ortada büyük bir tezat ve ironi var.

BRUNGA İÇİN 3.5 MİLYON!

Kocaelispor’un kendisine ait bir tesisi vardı ancak güzelim KEV Tesisleri siyasi emeller güdülerek yıkıldı. Kocaelispor A takımı bir sezon boyunca ilçe ilçe, stat stat dolaştı. Körfezspor kapanınca yeşil siyahlılar Brunga Tesisleri’ne yerleşti. 1984 yılında yapılan Brunga Tesisleri’ne 3.5 milyon liralık bakım yapıldığı belirtiliyor. Bu para yeni, lüks bir tesis için yeterli bir para. Zaman dardı, takım 1. Lig’de mücadele edecekti. Kısacası yeni tesis için yeterli süre yoktu.

ACİL ÇÖZÜM BULUNMALI!

Eroksporlu futbolcular “Burası ne böyle. Düşsek kafamız yarılacak. Koskoca Kocaelispor burada mı çalışıyor” demesi acı bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Kocaelispor’da hangi başkan ve yönetim göreve gelse ağızlarından “Altyapı” kelimesini düşürmüyor. Ancak söylem ve eylem arasındaki çelişkiler devam ediyor. Bu laflara artık insanlar doydu. An itibari ile ne bir yeni tesis projesi ne de alt yapı ile sağlıklı hamleler var! Tekrar ediyoruz. Vinsan Tesisleri’nde yapılacak her antrenman, her maç gelecek adına vurulan hançer darbesidir.  Kurmayların acilen konu ile ilgili çözüm bulması gerekiyor.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7810314/aman-vebal-altinda-kalmayin