İMES Dilovası OSB yeşile gönül veriyor

İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan,bölgeninağaçlandırma alanında yapılan etkinlik öncesinde açıklamalarda bulundu. Tokkan,  “Son zamanlarda ülkemizin muhtelif yerlerinde meydana gelen yangın ve sel felaketlerinin yaralarının sarılması için desteğimizi sürdürüyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile de birinci elden doğayla buluştuk. Makine ihtisas organize sanayisi olmamız sebebiyle bacasız bir sanayi üretimi gerçekleştiriyoruz.

CANLILARIN KORUNMASI

Bölgemizde ülkemiz geleceğine gönül vererek katma değerli ürün ürütüyor ve her geçen gün daha da büyütmek için çalışıyoruz. Doğa ve doğada yaşayan canlıların korunması, bölgemizin yeşil ve ferah bir alan olarak kalmasına katkı sağlamak için bugün yeşile gönül verdik. İlk fidanlarımızı yöneticilerimiz ve bölge müdürlüğü personelimizle birlikte toprakla buluşturduk. Etkinlik kapsamında toplamda 995 fidan dikildi” dedi.

ÖNCE DOĞAYA SAYGI

BaşkanTokkan, “Üretimin olduğu, insanların geçimini sağladığı bölgemizin korunması ve geliştirilmesi ilk olarak bulunduğumuz doğaya saygıyla başlar. Bu sebeple tüm sanayicilerimizin ve vatandaşlarımızın yeşile gönül vererek korunmasını ve arttırılması için mücadele etmesi gerektiği inancındayım. Bu vesileyle etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

AĞAÇLANDIRMA YAPMAK

Son olarak kurulduğu günden bu yana bölgenin muhtelif yerlerinde toplamda 850 bin m2 ağaçlandırma çalışması yapıldığını ifade eden Başkan Tokkan2022 yılında bu sayıyı 1 milyon m2’ye çıkarmak için çalışmalar yapacaklarını söyledi. Etkinlik katılımcıların hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7814660/imes-dilovasi-osb-yesile-gonul-veriyor