Ford, kupalarla dön !..

Türkiye’ye Avrupa şampiyonluğunu kazandırarak adını tarihe yazdıran Castrol Ford Team Türkiye, bu yıl 24-26 Eylül tarihlerinde Sırbistan’ın Vrnjacka Banja kentinde Avrupa ve Balkan Ralli Kupası’nın son ayağı olarak düzenlenecek Sırbistan Rallisi için hazırlıklarını tamamladı. Asfalt zeminde koşulacak olan yarışa 'gençler' ve 'iki çeker' kategorisinin lideri olarak katılacak Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotu Ali Türkkan ve co-pilotu Onur Vatansever, Sırbistan’da Ford Fiesta Rally4 araçları ile mücadele edecek.

HEDEF BÜYÜK

Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan 45.Yeşil Bursa Rallisi’ni hedeflediği şekilde ‘markalar’ ve ‘gençler’ lideri olarak tamamlayan ve ‘iki çeker’de tekrar liderliğe yerleşen Castrol Ford Team Türkiye, Rally4 araçları ile Sırbistan’da Balkan Ralli Kupası’nı ülkemize kazandırmak için önemli puanlar peşinde koşacak. Sırbistan Rallisi’ni daha önce kazanan Murat Bostancı, bu yarışta Ali Türkkan’ın pilot koçu olacak.

PİLOTLAR HAZIR

Bu sezon diğer uluslararası yarışlarda olduğu gibi bu yarışta da Ali Türkkan’ın co-pilotluk görevini Onur Vatansever yapacak. Daha önce 2015 Sırbistan Rallisi’nde de yarışan Castrol Ford Team Türkiye şampiyon pilotu Murat Bostanc ıveco-pilotu Onur Vatansever ikilisi Fiesta R5 otomobilleri ile bu ralliyi kazanmış ve Avrupa Ralli Kupası’nda liderliğe yerleşerek sezon sonunda da 2015 Avrupa Ralli Kupası’nı Türkiye’ye armağan etmişlerdi.

HAYDİ BAKALIM

Castrol Ford Team Türkiye’nin 2015 yılında Sırbistan Rallisi’ni kazanan pilotu Murat Bostancı da bu yarışta Ali Türkkan’ın pilot koçluğu görevini üstlenecek. Aynı zamanda Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı da 1991 yılında ‘YU Rally’ ismiyle koşulan Sırbistan Rallisi’ni Ford Sierra Cosworthotomobili ile bir defa kazanmıştı.

2021 Türkiye Ralli Şampiyonası Takvimi:

o             16 – 17 Ekim Ege Rallisi İzmir (Asfalt)

O            13 – 14 KASIM KOCAELİ RALLİSİ KOCAELİ (TOPRAK)

o             27 – 28 Kasım İstanbul Rallisi İstanbul (Toprak)

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7833649/ford-kupalarla-don