Gençlerden tepki! “Partimizin gençleri sokakta sahipsiz bırakıldı”

CHP Derince İlçe Örgütü hareketli bir gün geçiriyor. CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aliş Demir, İl Gençlik Kollarının da onayı ile yönetiminde değişikliğe gitti. Gençlerin iddiasına göre İlçe Başkanı Birkan Koçak kendisinden habersiz yapılan değişiklik nedeni ile gençlere karşı cephe aldı. Dün akşam saatlerinde ilçe binasında yapılacak olan Gençlik Kolları Toplantısında İlçe Başkanı Birkan Koçak, ilçe binasının kapısını kilitleyip toplantıyı engelledi. Saatlerce ilçe binası önünde bekleyen gençler daha gece yarısı evlerine dönmek zorunda kaldı.

“KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİM”

Yaşanan talihsiz durumun basında yer alması sonrası İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aliş Demir gençler adına yazılı bir basın açıklaması yaptı. Aliş Demir Açıklamasında, “Dün akşam Derince ilçe başkanı Birkan Koçan tarafından gençlerin nasıl ilçe binasına alınmadığını parti binamızın yüzümüze kapı duvar yapıldığına canlı şahit olduk. Ne sebeple olursa olsun partinin gençlerine ilçe binasını açmamak hiçbir Cumhuriyet Halk Partisi geleneğine uymaz.  Dün akşam yaşanan hadise ile ortada dolaşan karanlık bilgileri aydınlatmak için bir açıklama yapma gereği duyduk, Olayın bu noktaya gelip bizlere açıklama yaptıracak raddeye getirdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“GENÇLİK KOLLARI BAŞKANIM YOK”

Çarşamba günü ilçe binasında ilçe başkanı Birkan Koçak ve partili genç arkadaşlar ile birlikte cuma günü il gençlik kolları başkanı ve yönetiminin de katılımıyla ilçe binamızda toplantı yapacakları bilgisini ilçe başkanına ilettiklerini ifade eden Demir, “İlçe başkanı da katılım sağlayacağını bizlere ileterek konuyu sonlandırdık. Dün akşam saatlerinde ilçe binamıza gittiğimizde saat 17:00 sularında Derince ilçe binamızın kapalı olduğu gördük. İl Gençlik Kolları başkanımızın ilçe başkanı Birkan Koçak’ı arayarak yaptığı konuşma üzerine bugün toplantı yapılacak bilgisi olduğunu ilçenin neden kapalı olduğunu sorması üzerine benim ilçe başkanım yok siz de bana bilgi vermediğiniz için ilçe gençlik kolları başkanım yok kapalı diyerek telefon konuşmasını sonlandırmıştır” dedi.

“İSTİFA EDERİM DİYE İL BAŞKANINI TEHDİT ETTİ”

Demir açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Bunun üzerine ilçe binası önünde onlarca genç ile kapıda beklemeye başladık. Binanın açılması gerektiğini ilçe başkanı Birkan Koçak başta olmak üzere il başkanımız Harun Yıldızlıya da izah etmemize rağmen gereken yapılmamış ve partimizin gençleri sokakta sahipsiz ve yalnız bırakılmıştır. İl başkanı Harun Yıldızlı’nın ilçenin açılması yönünde herhangi bir olumlu adım atmamış olması da bizleri ziyadesiyle üzmüştür. İlçe Başkanı Birkan Koçak’ın Ben Bu Kapıyı Açarsam İstifa ederim diyerek İl Başkanına tehditler savurması da ayrı bir irdelenecek konudur. Bu Partinin gençlerine kapı açmak ne zamandan beri istifa sebebi olmuştur bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

“EN SON DARBECİLER KİLİT VURDU”

Bu partinin kapısına en son kilit 1980 yılında darbeciler tarafından vurulmuştur. Bizlerin sorununa ortak olmayan çözüm üretmek yerine zıtlaşan yöneticilere sitem ediyoruz. Gençlik Örgütleri olarak partiye bir tane genç bulabilmek için ne mücadeleler verirken karşılaştığımız bu durumu kabul etmiyoruz. Başta Derince’miz olmak üzere Sosyal Demokrat Anlayışı hakim kılmak için mücadeleye devam edeceğiz ve unutmayın ki Cumhuriyet Halk Partisinin gençleri sahipsiz değildir. Kimse olmasa da CHP’nin gençleri Gençlerin CHP’si var… Dün oraya sorunu çözmek için yanımıza desteğe gelen Gençlik örgütlerinden gelen ilçe başkanlarımız, Gebze İlçe Başkanımız Gökhan Orhan, Çayırova ilçe Başkanımız Cihan Soyluçiçek, Derince Meclis Üyelerimiz Rıza Özcan Elden’e ve Erhan Akpınar’a, 27.Dönem Milletvekili adayı Orkun Utkubaş’a teşekkür ederiz”

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7836989/genclerden-tepki-partimizin-gencleri-sokakta-sahipsiz-birakildi