Var mı Eray’a yan bakan ?..

Olimpiyat İkincisi dev sporcumuz karateci Eray Şamdan, Adana’da yapılan Türkiye Büyükler ve Veteranlar Karate Şampiyonası erkekler kata ve kumite müsabakalarında rahatça şampiyon oldu

ALİ SOFUOĞLU DA KAZANDI

Adana’daki karate heyecanı erkekler müsabakaları ile tamamlandı. Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda düzenlenen Türkiye Büyükler ve Veteranlar Şampiyonası son gününde altı kategoride madalyalar sahiplerini buldu. Erkekler katada, Olimpiyat Oyunları üçüncüsü ve Avrupa şampiyonu Ali Sofuoğlu, finalde Enes Özdemir’i yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Sofuoğlu, böylece seçmelere girmeden Dubai’deki Dünya Karate Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

BERKAY’I RAHAT YENDİ

60 kiloda net galibiyetlerle finale kadar gelen olimpiyat ikincisi ve Avrupa şampiyonu Eray Şamdan, altın madalya maçında da Berkay Bayhan’ı yenerek zirveye çıktı. Şamdan, elde ettiği bu şampiyonlukla Dubai biletini de aldı. 67 kiloda Ömer Abdurrahim Özer, 75 kiloda Eren Akkurt, 84 kiloda Samed Gök ve +84 kiloda Furkan Kayalı Adana’da kariyerlerinin ilk şampiyonluklarını yaşadı.

MADALYALARI ÇİNTİMAR VERDİ

Erkekler kategorilerinde dereceye girenlere madalyalarını Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Mehmet Kör, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü eski Kocaeli il müdürü olan Muzaffer Çintımar, Türkiye Karate Federasyonu Başkan Vekili Fatih Özkaraaslan, Sarıçam Belediyesi Spor Müdürü Kadir Gül ve Adana Karate İl Temsilcisi Tahir Türkarslan takdim etti.

TEKNİK SONUÇLAR:

Kata

1- Ali Sofuoğlu

2- Enes Özdemir

3- Emre Vefa Göktaş

4- Kutluhan Duran

 

60 KG

1- Eray Şamdan

2- Berkay Bayhan

3- Burak Özdemir

4- Talha İnanç

 

67 KG

1- Ömer Abdurrahim Özer

2- Hakan Çelik

3- Ekrem Altuner Yılmaz

4- Muhammet Batuhan Arslan

 

75 KG

1- Eren Akkurt

3- Enes Bulut

4- Murat Öz

 

84 KG

1- Samed Gök

2- Halit Muhammet Tamyüksel

3- Oğuz Furkan Kaçar

4- Batuhan Gürsoy

 

+84 KG

1- Furkan Kayalı

2- Fatih Şen

3- Alparslan Yamanoğlu

4- Alperen Doğan

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7843072/var-mi-eraya-yan-bakan