Vali Yavuz, bir gününü Başiskele’ye ayırdı

Kocaeli genelinde her fırsatta ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere programlar gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz, bir gününü Başiskele’ye ayırarak çeşitli ziyaretlerde bulundu. Başiskele Kaymakamlığı görevine atanan Necip Çakmak’ı ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Kaymakam Necip Çakmak ve Belediye Başkanı Yasin Özlü tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz, Kaymakamlık Şeref Defteri’ni imzaladı. Vali Yavuz, görüşme sırasında Kaymakam Necip Çakmak’a yeni görevinde başarılar diledi.

OKUL ZİYARETİNDE BULUNDU

Ardından Başiskele Şehit Emrah Sapa Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Yavuz, eğitim ve öğretim başta olmak üzere Covid-19 salgını ile ilgili alınan tedbirler ve aşılama faaliyetlerine ilişkin birçok konuda istişarelerde bulundu. Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Yavuz, sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre eğitim ve pandemi tedbirleri üzerine sohbet etti.

AŞILANMANIN ÖNEMİNE VURGU

Covid-19 salgını ile ilgili alınan tedbirlerin de incelendiği ziyarette Vali Yavuz, öğrencilere okulların açık olmasını önemsediklerini, pandemi kurallarına uyarak bu süreci en iyi şekilde aşmamız gerektiğini ve aşı sırası gelenlerin mutlaka aşılarını yaptırmalarını tavsiye ettiklerini belirterek, kurallara uyulması noktasında hatırlatmalarda bulundu.

ÖĞRENCİLER ÇİÇEKLERLE KARŞILADI

Özel eğitim sınıfı ve okul kütüphanesini de gezen Vali Seddar Yavuz, okul yönetimi ve öğretmenlerle bir araya gelerek, Covid-19 tedbirleri, aşılama çalışmaları ve okulun eğitim faaliyetlerine ilişkin bilgiler aldı. Ziyarette Okul Müdürü Salih Aydın, okul yönetimi ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Yavuz’a Kaymakam Necip Çakmak, Belediye Başkanı Yasin Özlü, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya eşlik etti.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7843204/vali-yavuz-bir-gununu-basiskeleye-ayirdi