Boy baskınında ele geçirilen 3 ton balık ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

Karamürsel Ereğli Balık Hali’nde önceki gün Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Karamürsel İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan denetimlerinde boy yasağına uymadığı gerekçesiyle ele geçirilen yaklaşık 3 ton istavrite el kondu. Kişiler ve işletmeler hakkında tutanak tutularak cezai işlem uygulandı. El konulan yaklaşık 2 ton 716 kilo küçük boy istavrit, Kızılay Karamürsel Şubesi’ne teslim edilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

MUHTARLARA TESLİM EDİLDİ

Kızılay Karamürsel Şubesi Başkanı Yusuf Ziya Alemdar yaptığı açıklamada, “Ereğli Balık Hali’nden boy yasağına uyulmayan ve el konulan istavrit balıkları Kızılay Karamürsel Şubesine, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere teslim edildi. Karamürsel’deki uzak noktalardaki mahalle muhtarlarımıza kasalar halinde gönderdik. İtiyaç sahiplerine dağıtılması için, merkezde Kızılay aracıyla burada 5 kiloluk koliler halinde poşetleyerek ihtiyaç sahiplerine dağıttık, gönüllü arkadaşlar tarafından kendi araç ve motosikletleriyle dağıtımlarda bize yardımcı oldular.

ALLAH RAZI OLSUN

Aş evine gelen ihtiyaç sahiplerine burada elden teslim ettik. Verenlerden, sebep olanlardan Allah razı olsun. Afiyet olsun. Bize bol bol balık getirsinler bizlerde dağıtalım. Balıkla birlikte Fulacık Mahallesi’nde çiftçilik yapan bir hayırsever tarafından Karamürsel Belediyesi vasıtasıyla 750 kilo ceviz de 10 kilo olarak ihtiyaç sahiplerine dağıttık” dedi.

“BALIK ALAMIYORDUM”

Balıkları alan Halime Yılmaz adlı vatandaş, ‘Karamürsel Kızılay Şubesi’nden 3 yıldan bu yana yemek yardımı alıyorum. Şimdi de balık aldım. Balık çok pahalı alamıyordum, en azından balık yiyeceğim. Tutulması yasak olan balıkların tutulmasına karşıyım. Söylendiği halde hala yasaklara uyulmuyorsa yanlış yapılıyor. O tutanların kabahati. Gazetelerde, televizyon haberlerinde dinliyordum, şurada yasak olan balıklara el konuldu diye haberler yapılıyordu. Hep merak ediyordum el konulan tonlarca balıklar ne oluyor diye, ama şahit oldum şimdi benim gibi ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Kızılay’a ve hayır kurumlarına verilmesi sevindirici. Tutulmasaydı daha da güzeldi. Ama tutulmuş yapabilecek bir şey yok bizlerde afiyetle yiyeceğiz Allah razı olsun’ dedi

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7847981/boy-baskininda-ele-gecirilen-3-ton-balik-ihtiyac-sahiplerine-dagitildi