Aldattığı iddiasıyla eniştesini öldüren şahıs hakkında iddianame hazırlandı

18 Nisan 2021 günü iddialara göre Başiskele Yuvacık Yakacık Mahallesi Efendi Sokak’ta iftar yemeği için sokak üzerinde bulunan bir yakının evine giden Necmi Akgüneş (52) ve beraberindekiler, yemek yedikten sonra kahve içmek için bahçeye çıktı. Bu sırada Necmi Akgüneş'in eşi A.A. kocasının bulunduğu eve geldi. A.A. evde Necmi Akgüneş'in kendisini aldattığını düşündüğü, ismi öğrenilemeyen kadınla karşılaştı. Daha sonra A.A., Necmi Akgüneş ve Necmi Akgüneş'in eşini aldattığı iddia edilen kadın arasında tartışma çıktı.

ENİŞTESİNE ATEŞ ETTİ

Büyüyen tartışma sırasında eve gelen A.A. kardeşi M.E.Ö. (36) de tartışmaya dahil oldu. Tartışma sırasında M.E.Ö. cebinden çıkarttığı taşıma ruhsatlı tabanca ile eniştesi Necmi Akgüneş’e ateş etti. Şahsın tabancasından çıkan kurşun Akgüneş’in göğsüne isabet etti. Kocaeli Devlet Hastanesine kaldırılan Necmi Akgüneş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

TUTUKLANDI

Katil zanlısı M.E.Ö. ve ablası A.A. ise olay yerinde jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Jandarma komutanlığında yapılan işlemlerinin ardından cinayet zanlısı M.E.Ö. ve ablası M.E.Ö. Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi. Eniştesi Necmi Akgüneş’i öldüren M.E.Ö. sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ablası A.A. ise konutunu terk etmemek üzere adli kontrolle serbest kaldı.

BENİM ORAYA GELMEM HİÇ İYİ OLMAZ”

Olayda ilgili iddianame tamamlandı. İddianamede, Necmi Akgüneş’in, olay öncesinde sanık M.E.Ö.’yü telefonla arayarak A.A. ile arasında geçen olayı anlattığı gelmesini istemesi üzerine M.E.Ö.’nün defalarca “Benim oraya gelmem hiç iyi olmaz” şeklinde cevap verdiği ifadelerine yer verildi. M.E.Ö.daha sonra kendi aracıyla olay yerine ruhsatlı silahını alarak ablası ve eniştesinin yanına gittiği belirtilen iddianamede, sanığın ablasını dövdüğünü düşünerek silahın kabzasıyla eniştesinin kafasına vurduğu ve yaşanan boğuşma esnasında ateş alan silahtan çıkan merminin Necmi Akgüneş’in göğsüne isabet ettiği belirtildi. Cuhmuriyet Savcısı tarafından M.E.Ö. hakkında ‘Pek az sayıda mermi bulundurma veya taşıma’ suçundan kovuşturmaya yer olmadığına dair karar da verildi.

- Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7857004/aldattigi-iddiasiyla-enistesini-olduren-sahis-hakkinda-iddianame-hazirlandi