İzmitli çocuklar hayvanat bahçesini gezdi

İzmit Belediyesi tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza atıldı. Çocukların hayvan sevgisiyle hayata hazırlanmasını amaçlayan etkinlikte 7-13 yaş aralığındaki 23 çocuk Darıca’da bulunan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nı görme fırsatı buldu. Çocukların ilk kez gittikleri hayvanat bahçesi ziyaretindeki mutlulukları ve heyecanları gözlerinden okundu. 

ÇOCUKLARDAN BAŞKANA TEŞEKKÜR

Birçok hayvanı yakından görme fırsatı bulan çocuklar kendilerine bu imkanı sağlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e de teşekkür etmeyi ihmal etmediler. Programa İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Çetinkaya ve İzmit Belediyesi Koordinatörü Ozan Aksu da katıldı. Çocuklara ziyaret programı kapsamında ikramda bulunuldu. 

GÜZEL BİR ETKİNLİK

İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Çetinkaya programa dair yaptığı konuşmada; “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde havanın da güzelliğinden yararlanarak çocuklarımıza bütün hayvanları tanımaları, görmeleri için Darıca Hayvanat Bahçesi’nde güzel bir etkinlik düzenledik. Bunun için başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e de teşekkür ederiz” dedi. 

ÇOCUK DOSTU BELEDİYE

İzmit Belediyesi Koordinatörü Ozan Aksu ise konuşmasında, “Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle buradayız. Çocuk dostu bir belediye olan İzmit Belediyesi olarak genç kardeşlerimize yönelik bir etkinlik gerçekleştirdik. Hayvanların gözetilme, korunma ve barınma hakları var. Bunu burada yerinde gördük. 

DOĞADA PAYDAŞIZ

Bize bu imkânı sunan hem hayvanat bahçesi yetkililerine hem de İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ediyoruz. Biz doğada hayvanlarla birlikte paydaşız. Belediye olarak bundan sonra da hayvan haklarını savunmaya ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7937002/izmitli-cocuklar-hayvanat-bahcesini-gezdi