Türkiye, Yunanistan’ı evine postaladı! 22-6

Kocaeli Üniversitesi’nin İzmitli Öğretim Üyesi Yüksel Abdikoğlu’nunbaşantrenörlüğünü yaptığı, Kocaeli Üniversitesi’nden de 8 sporcunun yer aldığı Korfbol A Milli Takımı’mız Avrupa Şampiyonası’ndaki ikinci maçında Yunanistan’a adeta korfbol dersi verdi ve maçı 22-6 kazanarak gruptan çıkmayı garantiledi.

HİÇ AFFETMEDİLER!

Polonya’nın Wroclaw şehrinde devam eden Avrupa Korfbol Şampiyonası B Ligi’ndeki temsilcimiz Türkiye Korfbol A Milli Takımı ikinci maçını da farklı kazandı ve gruptan çıkmayı garantiledi. Yunanistan karşısında parkede çok üstün bir ortaya koyan Ay Yıldızlılarımız Yunanistan’a acı bir fark atarak maçı 22-6 kazanmasını bildi. Karşılaşma boyunca sahada son derece karakterli bir mücadele ortaya koyan ekibimiz 2’de 2 yaptı ve takdiri fazlası ile hak etti. Yunan ekibi ise salondan boyunları bükük ayrıldı.

GRUPTAKİ SON MAÇ GALLER İLE

Adria Garcia, PiotrJasczuk ve LukasFilip hakem üçlüsünün yönettiği maçta Türkiye adına Uygar Gülpınar, Buğçe Dedeoğlu, Oral Arslan, Koray Çınar ve İnanç Cemil Demirel 3’er, Gülşah Güner ve Önay Özkurt 2’şer, kaptan Vahit Berk Polat, Merve Yağan ve Sefa Çelik de 1’er sayı ile oynadı. Şampiyonadaki ilk maçında grubun iddialı takımlarından Slovakya’yı da 21-10 mağlup eden millilerimiz gruptaki son maçını dün akşam Galler ile oynayacaktı. N Erdem ÖVÜÇ

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7938035/turkiye-yunanistani-evine-postaladi-22-6