İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası kuruldu

İzmit Belediyesi bünyesinde kurulan STK ve Esnaf Masası, kentimizde faaliyet gösteren tüm dernekler, meslek odaları, STK’lar ve esnaflarla iletişim içerisinde olarak değerli bir işbirliğinin ortaya çıkmasına katkı sunacak. Bu sayede belediye ile STK’lar ve esnaf arasında koordinasyon sağlanarak iletişim artacak. Katılımcı belediyeciliğin örnek çalışmalarından birisi olacak olan STK ve Esnaf Masası Cem Serhat Dayanç, Eray Bodur, Birol Sağlam, Nurullah Özer’den oluşuyor. 

CEM SERHAT DAYANÇ KİMDİR?

1978 İzmit doğumlu, ilk ve orta öğrenimini İzmit Lisesi’nde, yükseköğrenimini Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Adalet Yüksek Okulu’nu da bitirdi. İş hayatına 2000 yılında bir sigorta şirketinde başladı ve bölge müdürü unvanıyla 2009 yılından şirketten ayrılıp kendi iş yerini kurdu. Sigorta acenteliği yapan Cem Serhat Dayanç, KOSAD ve Ticaret Odası Meslek Komitesi Üyesi. Evli ve 1 çocuk babası. 

BİROL SAĞLAM KİMDİR?

27 Aralık 1988’de Varto’da doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini İzmit’te tamamladı.  Kocaeli Üniversitesinde Dış Ticaret Bölümü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı Ve Güvenliği bölümünde Ön lisans eğitimlerini aldıktan sonra, Lisans eğitimi olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Kastamonu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programında eğitimini tamamladı. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak özel sektörde çalışma hayatında bulundu. 2014 yerel seçimlerinde İzmit Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. 2015-2019 yılları arası İzmit Belediyesi Plan Bütçe Komisyon Üyeliği, 2014-2019 yılları arasında İzmit Belediyesi Kültür Turizm ve Sanat Komisyonunda Başkanvekilliği, 2016 ve 2018 yıllarında İzmit Belediyesi Denetim Komisyonu görevlerini yürüttü. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görevlerde bulundu. AKD Kocaeli Şube Başkanı olarak Emek ve Demokrasi alanında mücadelesini sürdürüyor. Evli ve bir kız çocuğu babası.

ERAY BODUR KİMDİR?

1989 İzmit doğumlu olan Eray Bodur, ilk ve orta öğrenimini Ulugazi ve Hızır Reis Ortaokulu’nda tamamladıktan sonra İzmit Lisesi’nden mezun oldu. Ön lisansını Adnan Menderes Üniversitesi’nde Pazarlama Bölümü ve lisansını Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. 2011 yılından beri aile şirketi olan Trakya Gıda firmasında yönetici, 2016 yılında kurduğu Rodopi Kahve firmasının sahibi, Kocaeli Ticaret Odası Meclis üyesi, İzmit Lisesi Mezunlar Derneği üyesi olan Bodur, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nde gençlik kolları başkanlığı yaptı. İzmit Genç İş Adamları Derneği’nin Başkanlık görevini yürütüyor. 


NURULLAH ÖZER KİMDİR? 

23 Nisan 1983’de Kocaeli’de doğdu. Memleketi Kocaeli Kandıra.  İlkokulu Kuruçeşme Kocatepe ilk okulunda, ortaokulu Kuruçeşme Kılıçaslan İlköğretim Okulunda, liseyi Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 2015 - 2019 yılları arası esnaflık yaptı.  Genç Kandıralılar Derneği Kurucu Başkanı,  Kocaeli Yerel Kültür Platformu Yönetim Kurulu Üyesi, Yerel Kültür Derneği Kurucu Üyesi, Manav Dernekleri Dayanışma Platformu Yönetim Kurulu Üyesi. Evli ve iki erkek çocuğu babası.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7939445/izmit-belediyesi-stk-ve-esnaf-masasi-kuruldu