Başiskele Kaymakamı ile ilgili ilginç iddialar!

Geçtiğimiz Ağustos ayında Cumhurbaşkanı imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile birlikte Başiskele Kaymakamlığına İstanbul Vali Yardımcısı Necip Çakmak atandı. Çiçeği burnunda Kaymakam Necip Çakmak skandal bir iddia ile gündeme geldi. Sosyal Medyada Türkiye Gündemine oturan Kaymakam Çakmak için “faşistkaymakamnecipçakmak” etiketi açıldı. Sosyal medyada kısas sürede binlerce etkileşim alan paylaşımlarda Kaymakam Çakmak’ın aşı olmak istemeyen öğretmeleri kelepçe takıp, polis zoru ile aşılatacağını söylediği iddia edildi. Kaymakamın aynı zamanda aşı olmama durumunda direnecek öğretmenleri de istifa etmeye zorlayacağı iddialar arasında yerini aldı.

CEMEVİ KARARINA DAVA AÇMIŞ

İstanbul Vali Yardımcılığından Başiskele Kaymakamlığına atanan Necip Çakmak’ın daha önce de birçok konuda tepki aldığı ortaya çıktı. Kaymakam Çakmak, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin “Cemevleri ibadethanedir” kararına rağmen 2015 yılında İstanbul’da Maltepe İlçe Kaymakamlığı döneminde, cemevlerini ibadethane sayan Maltepe Belediye Meclis kararının iptali için Bölge İdaresi Mahkemesi’ne dava açtığı öğrenildi.

ÖĞRETMENİ TARTAKLATTIRDI İDDİASI

Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak görev yaptığı yerlerde vatandaşlarla olan kavgaları ile ünlü bir yönetici. Çakmak, Maltepe’de gittiği bir okul ziyaretinde kravat takmayan öğretmen Mehmet Sarı’ya “berduş” diyerek hakaret etmiş, korumalarının öğretmeni tartaklamasına seyirci kalmış ve öğretmenin kendisine hakaret ettiği savıyla karakola şikâyette bulunarak öğretmen Sarı’yı dersten çıkartıp karakola çektirmişti.

KÜFÜR EDİP YERE ATMIŞ!

Kadirli Kaymakamlığı sırasında Çangaza Köylüleri ile tartışması nedeniyle köylüler tarafından savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Kadirli’de köylerine tarımsal atıklardan enerji üreten fabrikanın kurulmasına karşı imza toplayan Çangaza köylüleri, imza dilekçesini vermek üzere gittiklerinde Çakmak’ın, dilekçeleri alıp yere atttığı, küfür ettiği basında yer almıştı. Bu olaydan sonra köylüler de kaymakam hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

 

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7946280/basiskele-kaymakami-ile-ilgili-ilginc-iddialar