Söğüt,Yeniyalı’yı turladı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, göreve gelirken söz verdiği gibi halk meclisi toplantılarında ilgili müdürlerle birlikte bir gününü bir mahalleye ayırıyor, muhtarın ve vatandaşların sıkıntılı olarak belirttiği noktalarda incelemelerde bulunuyor. Başkan Söğüt son olarak Başkan Yardımcıları ve ilgili müdürlerle birlikte Yeniyalı Mahallesi’ndeydi. AKP Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna ve meclis üyelerinin de katıldığı ziyaretler ilk olarak Mahalle Muhtarı Metin Kaplan’a yapılan ziyaretle başladı.

TEK TEK İNCELEDİ

Daha sonra Muhtar Metin Kaplan ile birlikte mahallenin cadde ve sokaklarını adeta karış karış gezen Başkan Şener Söğüt, vatandaşların ilettiği eksiklikleri yerinde inceledi. Mahallede bulunan parkları ve köprü geçişlerini de inceleyen Başkan Şener Söğüt, yerinde çözüm üretme noktasında müdürlere gerekli talimatları da verdi. Ayrıca muhtarlık binası yanında bulunan Şehit Abdulsamet Özen Parkı’nda inceleme yapan Başkan Söğüt, parkın baştan sona yenileneceğini belirtti.

VATANDAŞ İSTEDİ

Gezi sırasında vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Şener Söğüt, onlardan gelen talepleri de dinledi ve yanında bulunan ilgili müdürlere talimat vererek yapılmasını ve daha sonrasında da vatandaşa bilgi verilmesini istedi. Bu noktada ilk istek ise Ağadere üzerinde bulunan ve Yeniyalı’danAğadere Caddesi’ne de geçişi sağlayan yaya köprüsünün yenilenmesi oldu. Başkan Söğüt, “Daha modern bir yaya köprüsü yapacağız, çevresini de ışıklandıracağız” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7948256/sogutyeniyaliyi-turladi