Tipioğlu: “Bunun adı vandallıktır”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, şube müdürleri ile beraber CHP İzmit İlçe eski yöneticisi Bülent Sadıkoğlu’nu trafik uygulamasından kaçarken durdurmak isterken yere düşerek metrelerce sürüklenen 25 yaşındaki trafik polisi Bedir Yıldız’ı, tedavi gördüğü Kocaeli Devlet Hastanesinde ziyaret etti.Vali Yavuz ve Emniyet Müdürü Tipioğlu, yaralanan Yıldız’ın sağlık durumu hakkında Başhekim Adem Çakır’dan bilgi aldı. Ziyaretin ardından açıklama yapanVali Yavuz, “Vatandaşlarımızdan tüm beklentimiz kurallara uymaları. Emniyet mensupları tarafından can ve mal kayıplarını en aza indirmek için bu çevirmeleri yapıyoruz. Bununla ilgili Koaeli’de bir proje ortaya koyduk. Bu trafik denetimlerinde vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti için yapıyoruz” dedi.

GÜVENLİK BİRİMLERİMİZ SİZLER İÇİN ÇALIŞIYOR

Yavuz, “Kendini bilmez kural tanımaz bir şahsın kontrol sırasında kaçarak polis memurumuzu yaralamış ve aslında milletimizi yaralamıştır. Gencecik yeni nesil bir evladımız neredeyse ölümden döndü. Dün geçici şuur kaybı yaşadı. Şuanda omzunda kırık ve dirseğinde problemleri var. Ancak buradan kamuoyuna bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Lütfen kurallara uyalım. Güvenlik birimlerimiz sizler için çalışıyor ve her bir trafik kazasında bir can kaybı olduğunda derinden üzülüyoruz. Hükümetimizin bununla ilgili eylem planı var bu denetimleri bu yüzden yapıyoruz. Emniyet sizi durdurduğunda lütfen duralım. Böyle tehlikeye atmayalım bunlar milletin evlatları. Aslan parçalarıdır. Sizler için çalışıyor ortada olumsuz bir durumda yok, içimiz acıdı” dedi.

TOPLUMA YÜK OLAN İNSANLARI TESPİT EDECEĞİZ

Herkese bir mesaj vermek istediğini belirten Yavuz, “Bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Kendini bilmez şahsiyeti gelişmemiş topluma yük olan insanları tespit edeceğiz. Henüz yakalamadık ama arkadaşlarımız yoğun çalışma gerçekleştiriyor.  Basın mensuplarının CHP’ye ait bir plaka mı sorusu üzerine Vali Yavuz; “Plaka belli, evet CHP yazan bir plaka ama bilgileri elde ettikten sonra daha net cevaplarız” dedi.

“BUNUN ADI VANDALLIKTIR”

Yavuz’un ardından konuşan Tipioğlu ise, “Kimliğini kontrol ederken aracın aniden hareket etmesiyle yaklaşık 30 metre polisimizi sürüklemiştir. Bunun adı vandallıktır. İnsanı insan yapan erdemlerden uzak ancak yaratıkların yapabileceği bir hadise fakat şükürler olsun şuan hayati tehlikesi yok. Dün çok korktuk geçici bir şuur kaybı yaşadı.  Omzunda kırık ve dirseğinde çatlak mevcut. Bunun kabul edilebilir yanı yok. Milletine bayrağına hizmet eden birinin aldığı muamele hiçbir yerde kabul edilemez. Şüphelinin yakalanması için çalışmalarımız devam ediyor. Yasal düzenleme yapılacak” şeklinde konuştu.

- Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/7977452/tipioglu-bunun-adi-vandalliktir