Kürekci: 67 yılımızı kutluyoruz

18-22 Ekim Mühendislik Mimarlık Haftası nedeniyle TMMOB Tarihi Taş Bina'da basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamaya TMMOB İKK Kocaeli İl Temsilcisi Murat Kürekci, Şehir Plancıları Odası Kocaeli Temsilcisi Arda Aygören, Jeoloji Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Niyazi Temizkanoğlu, Harita Kadastro Kocaeli ve Doğu Marmara Bölge Temsilcisi Cuma Özdemir, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Sözen, Peyzaj Mimarları Oda Temsilcisi Onur Öztürk ve çok sayıda sendika üyesi katılım sağladı.

“BUGÜN TAM 67 YAŞINDA”

Basın açıklamasını okuyan TMMOB Kocaeli İKK İl Sekreteri Murat Kürekci “ 18-21 Ekim 1954 tarihlerinde Ankara’da toplanan genel kurulumuzla faaliyetlerine başlayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, bugün tam 67 yaşında. Meslektaşlarımızın sorunlarını çözme, faaliyetlerini kolaylaştırma, mesleğimizin kamu çıkarları doğrultusunda gelişimini sağlama ve mesleki dayanışmamızı büyütme çabasıyla geçen 67 yılımızı ve tüm meslektaşlarımızın Mühendislik ve Mimarlık Haftası’nı kutluyoruz” dedi.

“İNANÇLI VE KARARLIYIZ”

Kürekci, sözlerinin devamında, “Birliğimiz ve bağlı odalarımız 67 yıldır, sanayiden planlamaya, kentleşmeden enerjiye, gıda güvenliğinden ormanlara, çevre politikalarından yapı denetime, işçi sağlığından madenciliğe, ulaşımdan iletişime kadar insana ve topluma dair her alanda mesleki bilgi ve birikimini emekten, halktan, ülkemizden, meslek meslektaş çıkarlarından yana kullanmaktadır. Unutulmaz Başkanımız Teoman Öztürk’ün dediği gibi, dün olduğu gibi bugün de, “Yüreğimizdeki insan sevgisini ve yurtseverliği; baskı, zulüm ve engelleme yöntemlerinin söküp atamayacağının bilinci içinde; bilimi ve tekniği emperyalizmin ve sömürgenlerin değil, halkımızın hizmetine sunmak için her çabayı güçlendirerek sürdürme yolunda inançlı ve kararlıyız” ifadelerinde bulundu.

 

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/8001305/kurekci-67-yilimizi-kutluyoruz