Yıldız: Özelde çalışan sağlıkçılar yok sayılamaz  

Büyükşehir Belediyesi Kartepe’de kent meydanına yakın bir alanda Sağlıkkent Konutları’nı inşa edecek. Kent Konut söz konusu inşaat için 23 Kasım’da ihaleye çıkacak. Bu konutlara başvuru hakkının sadece devlet kurumlarında çalışan sağlık çalışanlarında olması tepki çekiyor. Özel kurumlardaki sağlık çalışanlarının ise başvuru hakkının olmadığının ortaya çıkması üzerine İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, bir açıklama yayınladı.

 

“KATEGORİLENDİRİLMEMELİLER”

İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Pandemi sürecinde büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına fedakârlıkları için minnettarız. Konut projesi çalışması için Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ediyoruz. Sağlık çalışanları için yapılacak konutların teknik özellikleri ve fiyatlandırma usulü daha önce paylaşılmıştı. Uzun süredir bu haberi bekleyen sağlık çalışanları, başvurulara başladı. Öğrendik ki özel sağlık kurumlarında hizmet veren sağlık çalışanları bu konutlara başvuru hakkına sahip değil. Bu durum sağlık çalışanlarını olduğu gibi bizi de üzmüştür. Biz sağlık çalışanlarının devlet veya özel kurumlarda çalışmasına göre ayrılmasını onaylamıyoruz” dedi.

 

“BÜYÜKŞEHİR YÖNETİMİNE UYARI”

“Evi olmayan sağlık çalışanları, kurum ayırmadan kuraya katılabilmeli ve ev alabilmelidir. Pandemi sürecinde devlet veya özel kurum ayırmadan gece gündüz çalışan bu meslek grubu böyle bir ayrımı hak etmiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin bu kararı gözden geçirmelerini öneriyor, İYİ Parti olarak her zaman sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/8051549/yildiz-ozelde-calisan-saglikcilar-yok-sayilamaz