CHP’liler yoğun katılımla Atatürk anıtına çelenk takdim etti

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Kocaeli İl Örgütü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Atanın huzuruna çıkarak parti çelengini takdim etti. Programa, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanvekili Aslıhan Başkal, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve yönetimi, Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Ünal Özmural, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İzmit İlçe Başkanı Ahmet Kavaz, eski İl Başkanları Cengiz Sarıbay ve Keramettin Gençtürk ve çok sayıda partili katılım sağladı.

GÖREV BAŞINDAYIZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da Samsun’da yaktığı Kurtuluş meşalesi, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ile milletimizin manda ve himayeyi ret ederek, kanıyla canıyla kazandığı bağımsızlığının, sarsılmaz temeline dönüştü. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de, Ata’mızın izinde, 98 yıldır vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin bağımsızlığını korumak için görev başındayız” dedi.

AYRI DÜŞÜLEMEZ UNSURLAR”

Yıldızlı, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi; “Cemaatlerle, tarikatlarla, terör örgütleri ile, dış unsurlarla aynı yağmurda ıslananlara; ulu önderimiz Atatürk’ü itibarsızlaştırmaya çalışanlara, kendi mal varlığını vatanın, milletin varlığından önde tutanlara karşı Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olarak her dönemde damarlarımızdaki o asil kandan aldığımız cesaretle bu onurlu mücadeleyi sürdürmekteyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük iki eserim var diye bahsettiği Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet birbirinden ayrı düşünülemez unsurlardır.

SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM”

Cumhuriyet’in çimentosu olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu gerçeğini, tüm gücümüzle savunmaya, yaşatmaya, korumaya devam edeceğiz. 98 yıldır dimdik ayakta duran ulu çınarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız ve milletimizin bağımsızlığı için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum.”

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/8081087/chpliler-yogun-katilimla-ataturk-anitina-celenk-takdim-etti