Altay İhtisas 36 yaşında

Gebze’nin köklü spor kulübü İsmail Altay İhtisas’ın 36. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yapılan kulüpler arası teşvik kıckboks müsabakaları Altay Spor okulunda 70.sporcunun katılımıyla yapıldı. Altay, Kalkan ve Turan spor okullarının katıldığı maçlar miniklerin mücadelesine sahne oldu ve izleyenler tarafından büyük takdir topladı

ALTAY AÇILIŞ KONUŞMASI YAPARKEN DUYGULANDI

 Programın açılış konuşması yapan İsmail Altay, sporun gençler açısından önemini anlatırken, sporcuların arkasında olan velileri tebrik etti ve büyük bir spor ailesi olduklarını söyledi. Kuruluş programı çerçevesinde ilgili velilere başarılı bürokratlara plaket takdimi yapıldı. Programa telefon ile katılan Afyon Valisi Gökmen Çiçek ise; “Ben de İsmail Altay hocamın talebesiyim, program çakışmasından dolayı katılamadım. Sporcuları can-ı gönülden tebrik ediyorum” dedi. Programda Vali Gökmen Çiçek’in plaketini iş insan babası İbrahim Çiçek’e takdim edildi. Baba İbrahim Çiçek ise konuşmasında, “İsmail Altay Gebze’de ahlaklı güzel gençlerin yetişmesinde önemli katkıları var idarecilerin bu yönü iyi değerlendirmesi lazım” dedi.

ÇAKMAK DA DESTEK VERDİ

Yine programa telefonla katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, İsmail Altay’ın gençlik için bir değer olduğunu söyledi. Programa katılan Gebze eski belediye başkanlarından Mehmet Emin Akın da, İsmail hocanın spordaki başarısını anlatırken Atatürk’ün ahlaklı sporcu yetişmesi sözünü hatırlatıp bu salonlar bu gençleri yetiştiriyor” dedi. Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın da; “İsmail hocamız bölgemiz için bir markadır, özeleştiri yapmak gerekirse burada söyleyip dışarıda unutuyoruz. Dolayısıyla hepimizin bu sporun temel taşı olanlara vefa borcumuzun olduğunu bilmemiz gerekir” dedi. Altay İhtisas Spor Kulübü Başkanı Zeki Gündüz de “Hocamızın yaptığı çalışmaları yıllardır takip ediyoruz ve her konuda yanındayız, sahip çıkmayanlar utansın. Her konuşmasında yerli ve milli deniyor, o adres burasıdır” dedi.

PLAKET VERİLDİ

Darıca belediyesi ve Çayırova belediyesi meclis üyeleri, belediye spor kulüpleri başkanları da İsmail Altay’ın ilk şampiyonları Hüsamettin Ergül ve Hasan Akan plaket takdiminde; “Hocamızın her zaman yanındayız. 35 yıllık bir mazimiz var bize bu sporları sevdiren kötü alışkanlıklardan gençlerin kurtulması için çok uğraşlar verdiğini biliyoruz” dediler. Oyuktaş Köyü Dernek Başkanı Yasin Külekçi de “Köylümüz İsmail hocamız bizim için çok değerlidir” dedi. Sporculardan Elif, Taha, Fazlı, Servet, Erkan ve Adnan’ının yaptığı gösteriler büyük ilgi gördü ve katılımcılardan büyük alkış aldı. Maçları yöneten hakemler şöyleydi:  Ahmet Kalkan, Fatma Ekşi, Sibel Çifçi, Yusuf Fırtına, Cengiz Oral, Sevim Kiriş, Nalan Çoban, Aişe Ünlü, Erkan Çifçi, Murat Turan ve Muharrem Öztürk.

DERECEYE GİREN SPORCULAR:

KİLOLARINDA BİRİNCİ OLANLAR :

ERKEKLER:

Yunus Emre Keskin

Berat Akgül

Taha Göktuğ Kiriş

M. Ali Kaya

İlker Erdoğan

Ali Paşa Kılıçaslan

Hamza Gültepe

Doğanca Akgün

Nurullah Yakar

Berat Sarıçayır

Salim Şenlik

Onur Sulu

KIZLAR

Elif Su Bingöl

Sonraki

Yüsra S.Güney

Damla Güler

Beyza Ünlü

Elif Çoban

Reyhan Fırtına

İrem Akboyun

Tuana Çifçi

Sudenaz Şen

İKİNCİ OLANLAR:

Medine Yıldız

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/8222779/altay-ihtisas-36-yasinda