Akpınar: 4 bin TL’nin altında olmamalı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, haftalık olağan basın açıklamasında gündemi değerlendirdi. Başkan Akpınar yaptığı açıklamada son zamanlarda ardı ardına gelen zamlar nedeniyle asgari ücretlinin geçiminin zorlaştığını ifade ederek asgari ücretin 2022 yılında en az 4 bin lira olması gerektiğini ifade etti. Devamında kadın cinayetlerinin ciğerleri yaktığına da dikkat çekti.

“GEÇİMLERİ ZORLAŞTI”

Başkan Akpınar, “Geçtiğimiz yılın sonunda 2021 yılında uygulanacak olan asgari ücret belirlenmiş, buna istinaden asgari ücretlilere 2 bin 824 lira maaş verilmişti. Şimdi ise baktığımız zaman asgari ücretin hem döviz hem de enflasyon göz önüne alındığında 2 bin lira seviyesine kadar indiğini görüyoruz. Zamlar neticesinde de asgari ücretlilerin geçiminin zorlaştığını söylemek mümkün. Asgari ücretin belirlenmesi ile ilgili olarak piyasalarda yüzde 25 ile 30’luk bir artış olacağı şeklinde söylemler var ama biz asgari ücretin 4 bin liraya kadar çıkarılması, hatta bu rakamın üzerinde olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

“HER KADIN CİNAYETİNDE CİĞERİMİZ YANIYOR”

Başkan Akpınar, “Geçtiğimiz haftalarda, son yıllarda gördüğümüz bir kadın cinayeti daha meydana geldi. Bir kadının daha vahşice öldürülmesi, bizleri oldukça üzmüş, derinden yaralamıştır. Artık bu cinayetlere bir son verilmesi amacıyla kadın cinayetlerine verilen cezaların arttırılması, iyi hal indiriminin kesinlikle yapılmaması gerektiğini belirtiyoruz. Bunu hangi mantıkla yapıyorlar, anlamak mümkün değil. Her kadın cinayetinde bizim de ciğerimiz yanıyor. Bunu önlemek adına gerekli önlemlerin alınması gerektiğini her zaman ifade ediyoruz. Bu zamana kadar kadın cinayetlerinde hayatını kaybeden tüm kişilere Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/8319841/akpinar-4-bin-tlnin-altinda-olmamali