Gülaçtı Kuyumculuk’un iflasına karar verildi!

Kocaeli'nin en köklü kuyumcularından olan ve İstiklal Caddesinde faaliyet gösteren Gülaçtı Kuyumculuk'un sahibi Hüseyin Gülaçtı, işyeri kapatarak ortadan kaybolmuştu. Piyasaya ve vatandaşlara yüklü miktarda borcu bulunan Gülaçtı sırra kadem basmıştı. Uzun süredir yurt dışında olan Gülaçtı Kuyumculuk’un sahibi Hüseyin Gülaçtı, 2019 yılı temmuz ayından Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yakalanmış, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

89 MAĞDUR

Cezaevine giren Hüseyin Gülaçtı, üzerine olan malları göstererek borçları ödeyeceğine dair taahhütte bulunmuş ve şartlı bir şekilde tahliye edilmişti. Hüseyin Gülaçtı’nın tahliyesiyle beraber gelişen süreçte resmi olarak 89 mağdur alacakları sebebiyle KOM Şube Müdürlüğüne ifadeye çağırılmıştı

İFLASINA KARAR VERİLDİ

Mağdurların şikayeti sonrası açılan davalar devam ederken, Gülaçtı Kuyumculuk ile ilgili iflas kararı çıktı. Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Gülaçtı Kuyumculuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile ilgili iflas kararı verdi. Bundan sonraki süreci ise Kocaeli İcra Dairesi yürütecek.

İFLAS KARARI

Bugün duyurulan iflas davasında şu ifadelere yer verildi: “Adres ve sicil numaraları yazılı Gülaçtı Kuyumculuk Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi'nin Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2019/436 esas sayılı dosyasından 01/12/2021 tarihinde 2004 sayılı İİK 179 maddesi uyarınca İFLASINA, İflasın 01/12/2021 günü, saat 11:13 itibariyle açılmasına karar verilmiştir. İİK.nun 166. maddesi gereğince ilanen tebliğ olunur.”

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/8849995/gulacti-kuyumculukun-iflasina-karar-verildi