Mustafa Kandıralı Müzik Odası Akçakoca A.L.’ye çok yakıştı  

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kandıra Şubesi, gerek Kandıra’da, gerekse İzmit’te başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Atatürk ilke ve inkılaplarının yılmaz savunucusu olan ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren, birçok okula Atatürk Duvarı ve Atatürk Köşesi yaptı…  İsteyen her okulu da yapmaya devam ediyor. En son Adıyaman Kahta Atatürk İmam Hatip Ortaokulu’ndan kendisinden Atatürk Büstü istendi. Deren de Kahta’dan gelen bu isteği geri çevirmedi ve okula bir Atatürk büstü gönderdi.

KANDIRALI’YA SAHİP ÇIKTI

Kendisini Atatürk’e adayan Deren, önceki gün de Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi’nde çok önemli bir etkinliğe imza atı. Deren, Kandıra’nın dünya ünlü klarnetçisi merhum Mustafa Kandıralı adına müzik odası açtı. Kandıra Belediyesi ve Kandıra Kaymakamlığının yeterli ilgiyi göstermediği ünlü klarnetçi Mustafa Kandıralı’ya ÇYDD Kandıra Şubesi sahip çıktı.

 

KANDIRALI İHMAL EDİLİYOR

Kandıra Belediyesi, Mustafa Kandıralı’nın vefatında bir anons bile yapmamış, selası bile okutulmamış. ÇYDD Kandıra Şubesi’nin yaptığı Mustafa Kandıralı Müzik Odası, okula çok yakıştı. Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Müdürü Bayram Mete, ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren’e teşekkür etti. ÇYDD Kandıra Şubesi, daha önce de bu okula Turan Güneş adına Atatürk duvarı da yapmıştı. ÇYDD Kandıra, Kandıra’nın değerlerine har daim sahip çıkmaya devam ediyor.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/8870349/mustafa-kandirali-muzik-odasi-akcakoca-alye-cok-yakisti