Dev turnuvada şampiyon Vizyon      

Finalde Gebze’den Şener GYD Karadeniz Takımı’nı Uğur Sayaroğlu’nun golü ile 1-0 mağlup eden ve şampiyonluk kupasının sahibi olan Vizyon İnşaat ilimizi 11,12, 13 Şubat tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek Türkiye finallerinde temsil etme hakkı elde etti.

 

FERRUH DUYGU’DA DÜZENLENDİ

Misli.com Golden League Kocaeli turnuvası 15 Eylül’de başladı. 20 takımın kıyasıya rekabetinin yarı final maçlarında Kralın Askerleri’ni Mehmet Subaş’ın golleri ile 2-1 mağlup eden Vizyon İnşaat ile BFM Soğutma’yı kupanın dışına iten Şener GYD Karadeniztakımları şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazandı. Yahya Kaptan’da yer alan Ferruh Duygu Tesisleri’nde oynanan maç finale yakışır geçti.

 

TEK GOL UĞUR SAYARDOĞLU’NDAN

Vizyon İnşaat sahaya Furkan Mut, Gökhan Gülle, Levent Gülay, Mehmet Subaş, Emrah Tanta, Gökalp Çakan, Mustafa Aslı ile çıkarken, Şener GYD Karadeniz takımındaise Abdullah, İsmail ve Fatih Kahraman gibi önemli isimler forma giydi. İki takımın da kora kor mücadelesinin ilk yarısında gol sesi çıkmadı. İkinci yarının hemen başında Vizyon İnşaat adına, Süper Amatör Lig takımlarından Sırrıpaşa Futbol Kulübü’nde forma giyen Uğur Sayaroğluattığı golle takımını 1-0 öne geçirdi.

 

KADER ADAMI KALECİ FURKAN MUT

Kalan sürede Şener GYD’nin çabaları beraberliği bulmaya yetmezken, Kocaeli Güneşspor ve Kocaeli Ateşspor’dan bilinen başarılı kaleci Furkan Mut kurtarışları ile finalin kader adamı oldu. Deneyimli hakemlerinden Nihat Samuk’un başarı ile yönettiği maçı 1-0 kazanan Vizyon İnşaat Misli.com Golden League Kocaeli’nin şampiyonu oldu. Maçın ardından ise ödül törenine geçildi.

 

KUPAYI PELİN COŞTUR FİLİZ TAKDİM ETTİ

Şampiyon olan Vizyon İnşaat’a kupasını İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz takdim ederken iki takımı da mücadelelerinden ötürü kutladı. Turnuvanın En İyi Kaleci ödülünübeklendiği gibi şampiyon Vizyon İnşaat’tan Furkan Mut alırken,  gol krallığını ise finalist Şener GYD Karadeniz’den Fatih Kahraman elde etti. Şampiyon Vizyon İnşaat,11-12-13 Şubat tarihleri arasında Antalya Kemer Armir Resort Hotel’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası finallerinde ilimizi temsil edecek.

 

TUNCAY DAYLAN’DAN TEŞEKKÜR

Turnuvanın başarı ile ve sorunsuz geçmesini sağlayan Golden League Kocaeli Tertip Komite Başkanı Tuncay Daylan final gecesinde kendilerini yalnız bırakmayan İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz’e ve İlçe Yönetimi’ne şükranlarını sunarken katılımcı tüm takımlara, sporculara ve yöneticilere de teşekkür etti. Daylan öte yandan Antalya’daki finallerde Vizyon İnşaat’ın Kocaeli’yi en iyi şekilde temsil edeceğine de inandığını belirtti.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/foto/9029391/dev-turnuvada-sampiyon-vizyon