Kocaeli Basket, Hanibal ve Gelişim’e kocaman alkış!

Kocaeli Erkekler U-14 Basketbol İl Birinciliği’nde ilk 3 sıraya giren takımlara kupa ve madalyaları İzmit Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törenle verildi. Final grubu maçları sonrası 10 maçta 9 galibiyet elde eden Kocaeli Basket Spor Kulübü şampiyon, 10 maçta 8 galibiyet alan Kocaeli Hanibal Spor Kulübü ikinci ve 7 galibiyet elde eden Kocaeli Gelişim Spor Kulübü ise üçüncü sırada yer aldı.

İLİMİZİ İLK İKİ SIRADAKİ TAKIMLAR TEMSİL EDECEK

Kocaeli Basketbol İl Temsilcisi Serkan Dağdelen 14 yaş grubunda ilk iki sırada yer alan Kocaeli Basket ve Kocaeli Hanibal takımlarının 8-12 Şubat tarihleri arasında Kırklareli’de düzenlenecek olan Türkiye şampiyonasına katılacağını duyurdu. Dereceye giren 3 güzide kulübümüze de ödüllerini Kocaeli İl Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Ziyaülhak Sarıgül, Okul Sporları Şube Müdürü Turgay Bulut ve İzmit Spor Şube Müdürü Engin Yaşar takdim etti.

KAPANIŞ MAÇINDA MÜTHİŞ HEYECAN

Ödül töreni öncesinde temsilcilerimiz Kocaeli Basket ve Kocaeli Hanibal takımları İzmit Atatürk Spor Salonu’nda U-14 final grubunun son maçını oynadı. Bu maçın son maça denk gelmesi de ödül törenini daha da renklendirdi. Müthiş bir çekişme içinde geçen maçın ilk yarısını Kocaeli Basket 9 sayı farkla önde bitirdi. Ancak özellikle üçüncü çeyrekte Hanibal geri döndü.

CENTİLMENLİK ÖN PLANDAYDI

Son 10 dakikaya kafa kafaya giren takımlardan Hanibal’da bitime 1.20 kala Utku, 50 saniye kala da Davut’un üçlükleri Hanibal’a 61-56’lık galibiyeti getirdi. İki takımımızın mücadelesi, direnci ve oyun günü alkışlanırken, tribündeki veliler de iki takım sporcularını ayakta alkışladı. Bu maçta öne çıkan bir diğer husus ise centilmenliğin ön planda olmasıydı. Kocaeli Basket Antrenörü Uğur Ziya Çelik ile Kocaeli Hanibal Antrenörü Burak Kaya maçın ardından Türkiye şampiyonasında bir birine başarı diledi.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/9105351/kocaeli-basket-hanibal-ve-gelisime-kocaman-alkis