İSU, 2021’de 34 okul ve   STK’ya eğitim verdi 

Su ve çevrenin korunması için yatırımlar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında okullar ile sivil toplum kuruluşlarında suyun önemi, tasarruflu kullanımı ve çevre bilinci seminerleri düzenliyor. İSU ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 2021 yılında, pandemide alınan önlemler çerçevesinde yüz yüze ve online olmak üzere, 34 ayrı okul ve sivil toplum örgütünde eğitim verildi. 

5 AYRI İLÇEDE  

2021 yılı eğitim döneminde başlayan suyun önemi, tasarruflu kullanımı ve çevre bilinci eğitimleri İzmit, Gölcük,  KartepeKaramürsel ve Derince’de bulunan okul ve kurslarda verildi. Ayrıca, kamu sivil toplum işbirliği kapsamında Çevre Mühendisleri Odası, Kocaeli Sebze Meyve Halcileri Derneği, Derince Yelken Kulübü, Kocaeli Anneleri Derneği, Kocaeli Geredeliler Derneği, Kocaeli Sualtı Sporları Derneği, Kocaeli Kadın ve Demokrasi Derneği ile programlar gerçekleştirildi.  

2022’DE EĞİTİMLERE DEVAM 

Eğitimlerde, İSU Genel Müdürlüğü uzmanları tarafından kurumun yaptığı yatırımlar ile her geçen gün önemi artan su ile çevrenin korunması için yapılacak önlemler ve suyun tasarruflu kullanılması hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Verilen eğitimlerle çocukların, suyun bilinçli ve tasarruflu kullanımında, duyarlılıklarının artırılması hedeflendi. İSU Genel Müdürlüğü, hayati öneme sahip olan suyun korunması, bilinçli kullanımı için 2022 yılında pandemi şartlarına bağlı olarak okullarda ve STK’larda eğitimlere devam edecek. 

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/9105708/isu-2021de-34-okul-ve-stkya-egitim-verdi