Kadınlar TFF’ye başvurdu

Kocaeli Kadın Futbol Kulübü, 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü maçında rakip takımın iki futbolcusunun PCR test sonucunun ibraz edilmemesine karşın, bu futbolcuların isimlerinin esami listesinde olduğunu, denetçinin maçın oynanmaması yönünde görüş bildirmesine rağmen hakemin sorumluğu üzerine alıp maçı başlatmasının büyük bir gaflet olduğunu belirtir bir açıklama yayımladı. Açıklamada konu ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’na girişimde bulunulduğu da ifade edildi. İşte o açıklama…

KAMUYOUNA…

“Kocaeli Kadın Futbol Kulübü olarak temel hedefimiz, kadın futbolunun ülkemizdeki verimini, saygınlığını, bilinirliğini artırmak, vizyonunu genişletmek ve sporcu yetiştirmektir. Süper Lig’de yer alan ekibimiz ligimizin en genç takımıdır ve kadromuzdaki futbolcularımızın yüzde 90’ı öz kaynaklarımızın üretimidir.

DENETÇİ İSTEMEDİ

Antalyalı rakibimiz tarafından da iyi ağırlanmış bulunmaktayız. 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü ile oynadığımız maç öncesinde rakibimizin iki futbolcusunun PCR test sonuçlarının yetkililere teslim edilmeme durumu söz konusudur. Bu iki futbolcu arkadaşımız esami listesinde yazılmış olup karşılaşma, maçın denetçisinin olumlu görüşü olmamasına rağmen hakemin aldığı karar doğrultusunda başlatılmıştır. Kocaeli Kadın Futbol Kulübü olarak konu ile ilgili itirazımızı Türkiye Futbol Federasyonu’na yapmış bulunmaktayız. Verilecek olan kararın PCR testleri ile ilgili emsal oluşturacağını düşünüyoruz. Karar aleyhimize çıkarsa, üzülerek ifade etmek isteriz ki birçok kulübün testlerle ilgili kendi yöntemlerini üreterek ve Antalya’daki konuyu gündeme getirerek kafa karışıklığına yol açabileceği endişesini de fazlası ile taşıyoruz.”

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/9187584/kadinlar-tffye-basvurdu