Bilnet Okulları’nda 8 öğrenci Matematik’te Dünya Şampiyonu oldu

Eğitimde üst düzey öğrenme becerilerini hedef alan, geleceğin düşünen ve üreten bireylerini yetiştirmek için yeniliklere açık, araştıran ve sorgulayan bireyler yetiştirmeyi ön planda tutan eğitim sistemiyle Bilnet Okulları farklı alanlarda başarılarından söz ettirmeye devam ediyor. Geçen ay İzmir Bilim Olimpiyatları’na 34 öğrenci gönderen Bilnet Okulları Türkiye’nin en önemli akademisyenlerinin hazırladığı “Türkiye Matematik Yarışması”ndan gelen Türkiye 1.liği ve dünya çapında İngilizce düzenlenen “CARIBOU MATEMATİK” yarışmasından gelen 8 Dünya 1.liği ile de matematik alanındaki iddiasını kanıtladı.

“DÜNYA BİRİNCİLERİ BİLNET OKULLARINDAN”

Her yıl dünya genelinden öğrencilerin katıldığı Kanada merkezli Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’na bu yıl Bilnet Okulları 8 Dünya Birincisi öğrencisi ile damga vurdu. 12 Ocak Çarşamba günü düzenlenen “CARIBOU MATEMATİK” yarışmasında Bilnet Okulları 6. sınıf öğrencileri Ayaz Akgül ve Yağmur Dinler, tüm soruları doğru yanıtlayarak 10.979 kişi içinde dünya birincisi olurken Bilnet Okulları 1. sınıf öğrencilerinden Pelin Ekici, Dora Yılmaz, Tuna Sönmez, Deniz Yalçın, Gökçe Külünk ve Hira Nur Kılıç da 1.570 öğrenci arasından dünya birincisi oldular.

“TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ!”

Türkiye Matematik Yarışması 2021 sonuçlarına göre de 8. sınıf kategorisinde Bilnet Okulları öğrencisi Onur Tuncer 1., 5. sınıf kategorisinde İpek Soysal ve Yağmur Dinler 2.lik madalyası aldılar. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ve okullarından matematikçilerin iş birliğinde organize edilen ve Matematik müfredatına dayalı bir matematiksel bilgi yarışması olan “Türkiye Matematik Yarışması” 2020 - 2021 eğitim öğretim yılı final sınavı, geçtiğimiz aralık ayında yapıldı.

- Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/9206404/bilnet-okullarinda-8-ogrenci-matematikte-dunya-sampiyonu-oldu