“Bu tarihsiz bir acı, zulüm son bulmalı”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, belediye bünyesinde görev yapan kadın çalışanlarla bir araya gelmişti. Program sonunda Başkan Kocaman, İstasyon Mahallesi KARMEK hocalarından Ukrayna uyruklu Tuğba Deniz ve Rusya uyruklu sağlık memuru Serpil Serpes ile görüşerek, Rusya-Ukrayna Savaşı’nı değerlendirdi ve ülkelerindeki yakınlarının son durumları hakkında bilgi aldı.

“İYİ Kİ TÜRKİYE VAR”

Ukrayna’daki akrabaları ve sevdikleri için çok endişeli bir bekleyiş içinde olduğunu söyleyen KARMEK Eğitmeni Tuğba Deniz, “Yıl 2022. Ukrayna’da çocuklar, anneler, babalar ölüyor. Ve binlerce insan vatanını terk etmek zorunda kalıyor. Bu tarifsiz bir acı. Elimizden bir şey gelmemesi çok acı. Cumhurbaşkanımıza, Türkiye’me güveniyorum. Cumhurbaşkanımızın barışı sağlama girişimlerinin başarılı olması için dua ediyoruz. İyi ki Türkiye var” dedi.

“BU ZULÜM SON BULMALI”

Ukrayna uyruklu mesai arkadaşı ile el ele barış mesajı veren Rusya uyruklu Serpil Serpes ise, “Sebep ne olursa olsun masumların, sivillerin ölmesi, yurtlarını hayatta kalmak için terk etmek zorunda kalması kabul edilemez. Bu zulüm son bulmalı. Türkiye büyük devlet, güçlü devlet. Barış için harcadığı çabaları yakından takip ediyoruz. Daha fazla masumlar ölmesin” dedi.

“İHTİYACINIZDA YARDIMA HAZIRIM”

Kartepe Belediyesinin büyük bir aile olduğunu söyleyen ve savaşla sınanan ekip arkadaşlarının üzüntülerini paylaşan Başkan Kocaman, “Acınızı paylaşıyorum. Ne zaman, neye ihtiyacınız olursa olsun yardıma hazırım. Ülkemiz bu noktada tarihi bir sorumluluk ve arabuluculuk üstlendi. Yeter ki bir çocuk daha ölmesin, anneler, babalar geleceğe umutla bakabilsin. Türkiye Cumhuriyetimiz büyük ve güçlüdür. Cumhurbaşkanımızın barışın sağlanması için verdiği tarihi diplomatik mücadele Allah’ın izniyle en kısa zamanda sonuç verecektir” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/9667365/bu-tarihsiz-bir-aci-zulum-son-bulmali