KOÜ THM Korosu’nun konseri ile türküye doydular

Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ve Şef İsmet Ünsal yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yine muhteşem bir konsere imza attı. Akademi ve idari personel ile öğrencilerden oluşan KOÜ Türk Halk Müziği Topluluğu, 2022 yılına hızlı bir giriş yaptı. Pandeminin ardından üçüncü konserini veren koro, bu yıl ise Bursa’da düzenlediği konserin ardından ikinci konserini gerçekleştirdi.

PROTOKOL DE EŞLİK ETTİ

Konsere KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan, KOÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren, daire başkanları müdürler, akademik ve idari personel ile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Konserde yurdumuzun dört bir yöresinden birbirinden değerli türküler seslendirildi. Solo ve koro olarak seslendirilen türkülerde son türküye protokol üyeleri de eşlik etti.

“BİZİ ÖZLEMLERİMİZE GÖTÜRDÜLER”

Konser sonunda Şef İsmet Ünsal’a çiçek takdim eden ve bu güzel konser için teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Bugün güzel şeyler söylediler. Bizleri eski günlerimize, özlemlerimize, türkülerimize götürdüler. Buram buram; sevgi, saygı, muhabbetle buluşturdular. Tekrardan bu güzelliklerle buluşmak üzere hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Sadece üniversitede değil, hem kentin hem de yurdun birçok bölgesinde konserler veren KOÜ THM Topluluğu, 17-18 Mayıs tarihlerinde üniversitede düzenlenecek olan “Halk Oyunları ve Halk Müziği Konseri” için de çalışmalarına devam ediyor.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/9812514/kou-thm-korosunun-konseri-ile-turkuye-doydular